Novinky - 12.07.2019 12:00

Oktagon 13 predstaví ďalší veľký talent: Na Štvanici bude debutovať Matúš Šutka

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Najkrajší turnaj roka, ako organizácia Oktagon MMA nazýva svoje podujatie pod holým nebom, pozná svoju kompletnú štartovú listinu. Celkom uvidíme až 14 duelov, v ktorých sa okrem hviezdnych mien predstavia aj nové tváre. A jednou z nich je veľký talent slovenskej scény Matúš Šutka, ktorý spolu s Matoušom Kohoutom otvoria celú šou.

“Ponuka prišla približne mesiac pred zápasom,” hovorí Šutka o momente, na ktorý čaká množstvo domácich zápasníkov. “Prijal som to ako výzvu. Som fighter a ja mám rad výzvy.” A že to teda bude poriadna výzva, Šutku totiž čaká nebezpečný bojovník Matouš ´Mighty Rooster´ Kohout, ktorý bol pred kariérou MMA bojovníka hviezdou českého thajského boxu.

 „Súperove kvality sú jasné, je to kvalitný stand up fighter. Moje kvality sú zase v tom, že nemám za sebou žiaden background z iného športu a venujem sa od začiatku čisto MMA,“ pokračuje zástupca OFA Bratislava a dodáva, že bude určite komplexnejším bojovníkom a vpred ho poženie aj chuť porážať silných súperov.

Šutka si je vedomí postojárskych kvalít Kohouta a presne na tento štýl boja piluje v OFA Bratislava svoju taktiku. V Nitre ho pritom silovo-kondične pripravuje Miloslav Cebo a nezabúda ani na svojich trénerov zemiarskych disciplín, čo by mohol v zápase dvoch postojárov patrične využiť. „Mám rád atraktívne zápasy v postoji, ale nerobí mi problém to vziať aj na zem, keďže som z Nitry a som od chalanov ako Vojto Barborík a Matúš Arpáš.“

Príprava prebieha podľa očakávaní a postupne graduje. Pred dôležitým súbojom ale Matúš nervozitu nepociťuje a zápas si ide užiť. „Jediné čo zatiaľ pociťujem je totálna radosť na zápas a chuť po víťazstve. Verím v seba a svoje schopnosti, tým pádom môžete očakávať len ten najlepší výkon.“

Niet preto pochýb, že na pražskej Štvanici uvidíme výborný otvárací duel, ktorý môže víťazovi zmeniť život. „Týmto zápasom si chcem otvoriť brány v Oktagone do pérovej váhy, kde by som rád predvádzal atraktívne zápasy s kvalitnými súpermi,“ ukončuje Šutka.