Novinky - 15.07.2019 13:53

Martin Buday: Na Štvanici potvrdím, že si zaslúžim titulový zápas

Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Na blížiacom sa turnaji Oktagon 13, ktorý sa uskutoční už 27. júla na pražskej Štvanici, budú prevládať najmä českí zápasníci. Svoje zastúpenie však bude mať aj Slovensko a jedným zo šiestich želiezok v ohni bude bojovník ťažkej váhy Martin Buday.

Náš najúspešnejší fighter medzi bombardérmi v tejto váhovej kategórii sa aktuálne pýši šiestimi víťazstvami a len jedinou porážkou, zatiaľ čo jeho momentálna séria činí päť výhier v rade. Ako sám potvrdil, jeho aktuálna forma pomáha v príprave na ďalšie zápasy: „Tvrdo sa pripravujem na každý jeden zápas, aby som podal čo najlepší výkon.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Buday (@badysbjj),

Najbližšie na nášho reprezentanta čaká súboj s Čechom Danielom Dittrichom. Ten si vo svojej kariére už vyskúšal, aké to je postaviť sa do titulového zápasu. V ňom však pred rokom práve na Štvanici podľahol Michalovi Martínkovi. Buday však svojho súpera vníma ako ďalšiu prekážku na ceste za svojím snom: „Hodnotím ho ako dobrého fightera a veľmi sa na tento duel teším. Moja najväčšia výzva je však na ceste a to boj o titul šampióna,“ potvrdil. V príprave na zápas s domácim zápasníkom však 27-ročný Slovák nič nepodceňuje. „Pripravujem sa tvrdo a poctivo ako vždy a v zápase sa to ukáže,“ dodal presvedčivo.

V ťažkej váhe je na československej scéne pomerne málo zápasníkov, čo vnímajú aj samotní zástupcovia v tejto váhovej kategórii: „Samozrejme, je to o niečo ťažšie ako v nižších váhach. Tým pádom je nutné zháňať súperov aj v zahraničí, no Oktagon sa s tým pasuje veľmi dobre,“ skonštatoval Buday, pre ktorého to v ôsmom profesionálnom zápase bude vôbec prvý protivník z domácej scény.

Martin Buday je v rámci organizácie Oktagon MMA aktuálne najhorúcejším kandidátom na titulovú šancu. Opasok však stále vlastní Michal Martínek, ktorého na konci mesiaca čaká boj o kontrakt v UFC. Zrejme až po rozuzlení otázky, či Martínek zmluvu dostane, alebo nie, sa rozlúskne ako bude vyzerať najbližší titulový zápas v ťažkej váhe v Oktagone. Slovenský zástupca však na svoju šancu pomýšľa. „Myslím na to a na Štvanici potvrdím to, že si zaslúžim post vyzývateľa v boji o titul,“ oznámil jednoznačne.

Promotéri Oktagonu Ondřej Novotný a Pavol Neruda už niekoľkokrát spomínali, že cesta do najprestížnejšej svetovej organizácie môže byť pre ťažké váhy o čosi jednoduchšia. Bojovníkov v tejto váhe predsa len nie je neúrekom a tak si UFC na čele s Danom Whiteom často všíma nových adeptov na kontrakt. Okrem Ľudovíta Kleina, ktorý však cestu zrejme bude mať vo svojej váhe náročnejšiu, tak Martin Buday môže byť druhým slovenským adeptom: „Všetko sa uvidí až keď vyhrám titul. Nechcem nič predbiehať, ale keby sa mi naskytla podobná šanca ako Michalovi (Martínek, pozn. red.) určite sa jej chopím. Dostať sa do UFC je sen každého bojovníka,“ skonštatoval.

Či sa Budayovi podarí vypýtať si titulovú šancu, sa ukáže už čoskoro. Pražský turnaj Oktagonu s poradovým číslom trinásť má našliapnuté na to, aby sa stal ďalším nezabudnuteľným MMA galavečerom pod holým nebom.