Novinky - 27.07.2019 10:41

Pražské MMA divadlo pod holým nebom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Už dnes sa v hlavnom meste Českej republiky uskutoční ďalší galavečer plný tvrdých zápasov. Organizácia Oktagon MMA má totiž pre fanúšikov pripravený turnaj s poradovým číslom trinásť. Ten sa už tradične uskutoční na pražskej Štvanici, ktorá je pripravená ukázať svoje čaro, keďže sa bojovníci predstavia pod holým nebom.

Ako už býva zvykom, Oktagon dáva v Česku viac príležitostí domácim zápasníkom a tak sa na kompletnej štartovke nachádzajú len štyria zástupcovia Slovenska. Tým prvým bude hneď na úvod večera nováčik v organizácii Matúš Šutka, ktorý si v rámci ľahkej váhy zmeria sily s ďalším nováčikom v Oktagone Matoušom Kohoutom. V druhom dueli turnaja sa predstaví ďalší Slovák – Michal Varchola. Jeho súperom bude domáci zápasník David Hošek. Následne sa k slovu dostane Tomáš Kvapil. Český zápasník má pred sebou ťažkú prekážku v podobe Španiela Davida Moru. Tento zápas sa uskutoční vo váhe do 66 kilogramov.

Treťou slovenskou nádejou na tomto turnaji bude Eva Borodáčová. Tá sa v rámci Projektu Y predstaví v semifinálovom zápase s domácou Kateřinou Klinderovou. V tejto chvíli však nie je jasné s kým sa stretne víťazka tohto duelu vo finále, pretože Petra Batthyanyová kvôli zdravotným problémom nenastúpi a tak je otázna budúcnosť druhého semifinále, v ktorom nateraz zostáva len Ivy Hašková. Po rozuzlení Projektu Y diváci uvidia ďalší duel v ľahkej váhe. Michal Konrád bude čeliť v čisto českom meraní síl Jakubovi Bahníkovi. Najväčšiu pozornosť na karte „prelims“ však pútajú dvaja nováčikovia v Oktagone. David Dvořák si pri svojej premiére v organizácii bude musieť v mušej váhe postrážiť Ukrajinca Arsena Taigibova, zatiaľčo v catchweight do 96 kilogramov sa predstavia dvaja veteráni UFC, Viktor Pešta a Mike Kyle.

Hlavná karta aktuálne pozostáva z piatich zápasov. Na úvod sa predstaví domáca nádej Leo Brichta, ktorý bude čeliť Brazílčanovi Alistonovi Cordeirovi. Toho fanúšikovia už poznajú, keďže sa predstavil na turnaji Oktagon Prime 1, kde podľahol Ronaldovi Paradeiserovi. Nasledovať mal pôvodne zápas Martina Budaya s Danielom Dittrichom, no Buday sa pár dní pred zápasom zranil a Dittrichovi sa na poslednú chvíľu nepodarilo nového súpera zohnať. Na rad sa teda dostane ďalší čisto český súboj – Miroslav Brož a Jakub Běle.

Posledným Slovákom na karte je Milan Ďatelinka. Jeho dlho očakávaný súboj s Václavom Mikuláškom bude s najväčšou pravdepodobnosťou patriť k highlightom večera, no o slovo sa budú chcieť prihlásiť aj ďalší elitní zápasníci. Hlavný predzápas večera obstará miláčik publika Machmud Muradov, na ktorého čaká tvrdý Brazílčan Wendell Marques. V najočakávanejšom zápase večera sa na záver turnaja predstavia Karlos Vémola a Henrique "Frankenstein" da Silva, ktorý je odhodlaný českého veterána UFC knokautovať.

Na to ako turnaj dopadne sa budeme podrobne pozerať aj my a ponúkneme tiež aktualizovaný priebeh večera. To všetko už dnes večer na pražskej Štvanici v rámci turnaja Oktagon 13.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora