Novinky - 28.07.2019 14:28

Oktagon 13: Hviezdami Ďatelinka, či Muradov. Vémola fanúšikov sklamal

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth

Na pražskej Štvanici sa uskutočnil ďalší z kolotoča galavečerov organizácie Oktagon MMA. Už po trinástykrát sa najlepší bojovníci z Česka a Slovenska predstavili na veľkom turnaji plnom zaujímavých momentov. Pred vypredaným hľadiskom sa pod holým nebom predstavili mená ako Viktor Pešta, Machmud Muradov, či Karlos Vémola a tak sa naozaj bolo na čo pozerať.

Samotný úvod turnaja sa niesol v znamení tvrdých bitiek, po ktorých si víťazstvá pripísali Matouš Kohout, David Hošek, či Španiel David Mora. Nasledoval očakávaný semifinálový súboj Projektu Y, do ktorého ako favoritka nastupovala Eva Borodáčová, no jej súperka - Kateřina Klinderová - svoju kožu nepredala lacno. Poväčšinu času sa dokonca zdalo, že je Klinderová tvrdšou a aktívnejšou súperkou, avšak bodoví rozhodcovia prisúdili víťazstvo 2:1 na body Slovenke. Tá sa vo finále Projektu Y stretne s ďalšou Češkou - Ivy Haškovou. Následne si rýchle TKO pripísal Jakub Bahník, pre ktorého to bolo druhé víťazstvo v priebehu tridsiatich dní. Tentokrát si poradil s účastníkom tretej série Oktagon Výzvy Michalom Konrádom. Debut ako z rozprávky zažil v Oktagone David Dvořák. Dlho očakávaný zápas s Arsenom Taigibovom zvládol s prehľadom a na techniku rear naked choke súpera ukončil v druhom kole. Podobne úspešný debut si v organizácii pripísal aj Viktor Pešta, ktorý v prvom kole na rovnakú techniku zdolal Mika Kyla.

Hlavná karta ponúkla päť zápasov. Na úvod sa predstavil ďalší nováčik v Oktagone - Leoš Brichta. Ten si po suverénnom výkone pripísal dominantné víťazstvo na body, keď si vychutnal Brazílčana Alistona Cordeira. Navrátilec Jakub Běle nastupoval do zápasu s Miroslavom Brožom ako mierny outsider, no hneď v prvom kole potvrdil, že si pozornosť zaslúži. Zvíťazil na TKO a uštedril tak Brožovi druhú prehru v rade. V zrejme najočakávanejšom zápase večera sa predstavila československá dvojica Václav Mikulášek - Milan Ďatelinka. Favoritom bol Ďatelinka, no tvrdé päste Mikuláška vzbudzovali rešpekt. Napokon sa však z víťazstva tešil slovenský reprezentant, ktorý už po osemdesiatich sekundách dotiahol rear naked choke.

Dve najjagavejšie mená v Českej republike mali na starosti posledné dva duely večera. Machmud Muradov potvrdil svoju vynikajúcu formu a tvrdého súpera z Brazílie - Wendella Marquesa porazil v druhom kole. Hlavný zápas večera, súboj medzi Henriquem "Frankensteinom" da Silvom a Karlosom Vémolom fanúšikov príliš nepotešil. Domáci zápasník síce zvíťazil dominantne na body, no nebol to jeden z najpohľadnejších výkonov. Absolútna kontrola na zemi, tak ako býva u Vémolu zvykom, priniesla svoje ovocie, avšak takéto zápasy sa fanúšikom príliš nepáčia.

Čo nám Oktagon prinesie ďalej? Hneď na Štvanici si niekoľko bojovníkov vytypovalo potenciálnych súperov. Hošek nepriamo vyzval Ondřeja Rašku, Dvořák by sa rád zameral na súperov zo zahraničia, Pešta zrejme nastúpi s Jeremym Kimballom. Na hlavnej karte by sa Leoš Brichta rád stretol s Jakubom Dohnalom a Milan Ďatelinka si robí zálusk na titul v kategórii do 84 kilogramov. Najbližšie sa však organizácia presunie do Bratislavy, kde sa dá očakávať väčšia príležitosť pre slovenských fighterov. Potvrdené sú zápasy Samuela "Piráta" Krištofiča s Róbertom Pukačom, titulový zápas Deák verzus Macek a tiež duel Daniš - Hromek. Na štadióne Ondreja Nepelu by sa mali predstaviť aj Ľudovít Klein, Ilja Škondrič, či Jan Janka. Ako tento turnaj dopadne sa dozvieme 14. septembra.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora