Novinky - 29.07.2019 22:27

Pešta versus Vémola: Ostrá slovná prestrelka po Oktagone 13

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth

Na nedávnom turnaji Oktagon 13 sa fanúšikom predstavili aj dvaja českí bývalí zápasníci najprestížnejšej organizácie sveta UFC. Viktor Pešta si ako hlavný ťahák prvej karty poradil s Mikom Kylom, zatiaľčo Karlos Vémola dominoval v 15-minútovom súboji s Brazílčanom Henriquem da Silvom. Obom to však nestačilo a na pozápasovej tlačovej konferencii padli aj ostrejšie slová.

Viktor Pešta sa dlho v klietke nezdržal, keď hneď v prvom kole ukončil svojho súpera na techniku rear naked choke: „Ja som so zápasom spokojný. Nemám byť prečo nespokojný, inkasoval som len jeden úder,“ povedal. Najbližšie by sa mal predstaviť opäť v Prahe a to konkrétne v novembri, kde naňho bude čakať Jeremy „Grizzly“ Kimball: „Údajne áno. Zatiaľ nie je nič podpísané, ale myslím si, že to tak bude,“ potvrdil skúsený fighter.

Český MMA bojovník Viktor Pešta na tlačovej konferencii
Zdroj: Oktagon MMA

Jedna z otázok novinárov však smerovala k prípadnému duelu Pešta verzus Vémola, k čomu sa už vyjadril aj vôbec prvý český zástupca v UFC: „Je tu plno ľudí, ktorí na mňa stoja "frontu". Momentálne ma Viktor Pešta v tom rade nezaujíma. Dnes skvelo porazil súpera, ktorý je však podľa mňa za zenitom,“ odpovedal Vémola po tom, čo ohlásil svoj plánovaný prechod do nižšej váhovej kategórie. „V momente, keď porazíš niekoho z tej elity Oktagonu, čo je Kimball, Petrášek, Zwicker, či Attila, tak potom ma začneš zaujímať. Poraz Kimballa a potom sa o tom môžeme baviť,“ adresoval „Terminátor“ Peštovi sediacemu len pár desiatok centimetrov vedľa. Odpoveď tak na seba nenechala dlho čakať: „Ty sa tu vyhrážaš, že pôjdeš do nižšej váhy. Nie je to náhodou kvôli tomu, že som prišiel do Oktagonu?“ ohradil sa Pešta. „Ja som to do Oktagonu prišiel prevziať! Po novembrovom zápase chcem titul v strednej váhe a potom, keď porazíš Kimballa, pokojne zbijem aj teba. Ale všetko pekne po poriadku,“ kontroval Vémola.

Karlos
Zdroj: Oktagon MMA

Debutant v organizácii Oktagon si však opäť so stoickým pokojom do Vémolu rýpol: „Zrazu, keď som v Oktagone, tak začneš vyhlasovať, že ideš do strednej váhy. Neviem, či je to náhoda, ale asi áno,“ dodal s úsmevom Pešta. Ako je však u Karlosa Vémolu známe, každá výzva ho vie poriadne vyburcovať: „Na rozdiel od teba zápasím sedem zápasov v roku a zhadzovať do poloťažkej a potom do strednej váhy by nemalo význam. V strednej váhe nie sú súperi. Tam je nejaká Baba Jaga a tak ďalej. To nie sú súperi pre mňa, ľudia by sa mi smiali, keby som s nimi zápasil. Ja zo žiadnej výzvy neutekám! Sľubujem, že ak porazíš Kimballa, tak tvoju kariéru pribrzdím tým, že ťa porazím,“ uzavrel konfrontáciu Vémola.

Či sa napokon zápasu Pešta verzus Vémola dočkáme, nateraz zostáva záhadou. Promotéri sa aktuálne zaujímajú o zápasy Pešta – Kimball a Vémola – Végh, no pripustili, že ak sa niekto z druhej dvojice zraní, nahradiť by ho mohol práve Pešta: „Ak by sa náhodou zranil Karlos, či Attila, zrejme ho nahradí Viktor Pešta,“ potvrdil na tlačovej konferencii Ondřej Novotný. Všetko teda bude závisieť od novembrového turnaja Oktagon 15 v Prahe. Vémola pri svojom príchode do organizácie avizoval, že si prišiel po Attilu a „Piráta“. S Véghom naplánovaný zápas má, no meno Samuela Krištofiča sa akosi vytráca zo spomínaných plánov. Na „Terminátora“ si taktiež už dlhšiu dobu brúsi zuby nemecký zápasník Stephan Puetz, no jeho výzvy zatiaľ odpoveď nedostali.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora