Novinky - 10.08.2019 07:00

Pavol Neruda: Bude to úplne iná šou, na akú sme zvyknutí!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

V poradí štvrtá OKTAGON Výzva bude tentokrát iná ako tie predošlé. Životnú šancu totiž dostanú dievčatá, ktoré už tradične reprezentujú slovenskú a českú stranu. Všetky podrobnosti o novej sérii nám priniesol producent Výzvy a promotér OKTAGON MMA Pavol Neruda.

Štvrtá Výzva má tentokrát ženské zastúpenie, v čom je táto séria odlišná?

Je to úplne iné ako natáčať s mužmi. Je to veľmi zábavné, svieže a hlavne sú tu úplne iné emócie. Mnohokrát nás až zaskočilo, ako reagujú v jednotlivých situáciách. Ale potom si povieme, že to sú dievčatá a asi je to pre nich normálne, čiže aj my sa veľa učíme.

Čo je ale absolútne najlepšie je to, že konečne je na dome poriadok! Nesmrdia tam odhodené trenky, štvordňové jedlo na linke, mäso okolo ktorého lietajú muchy a celkovo takú špinu si neviete predstaviť, keď sú tam muži. Teraz je tam vôňa, upratané, proste krásny dom, kam chcete ísť dievčatá pozdraviť.

Prečo ste sa rozhodli pre takúto zmenu?

Je to preto, že po troch chlapských Výzvach bolo na čase priniesť pohľad aj do ženského MMA. Strašne veľa ľudí mi hovorí, že im ženské MMA nereže a podobné veci, ja si ale myslím, že je perfektné, veľmi zaujímavé. Ženy si zaslúžia svoje miesto v klietke, rovnako ako muži a vedia v zápasoch nechať často väčšie srdce. Verím, že to bude pre diváka omnoho zaujímavejšie, ako točenie s mužmi.

Na domácej scéne nemáme široké spektrum bojovníčok. Ako sa vám podarilo nájsť týchto osem dievčat?

Bolo to veľmi náročné, často sme sa báli, že sa nám to ani nepodarí. Bola to veľmi náročná úloha, ale nakoniec to vyšlo. Má to ale svoju daň, niektoré dievčatá totiž nemali nikdy MMA zápas, aj keď to síce sú profesionálky z iných bojových odvetví, či už Jiu Jitsu, K1 alebo Muay Thai.

Zdroj: Neruda Production

Aký je rozdiel v práci so ženami oproti práci s mužmi?

Baby sú omnoho priateľskejšie, ochotnejšie robiť niečo pre to svoje PR, viac ako keby chápali, čo od nich chceme a spolupracujú vo všetkom. Celkovo to ide omnoho lepšie. Každý deň na natáčaní sme v minulosti riešili malicherné problémy, ako stratu trička a podobne, teraz to vôbec nevidíme. Napríklad, keď donesú obed od nášho sponzora, tak v minulosti boli po celom gyme rozhádzané tácky, misky a krabice, ktoré niekto musel stále upratovať. Teraz sme to ani raz neriešili. Musím povedať, že chlapi by sa oproti dievčatám mali hanbiť za to, ako sa chovajú. Som chlap a stojím za nami, ale poriadne zrkadlo nám dávajú baby.

Aké zmeny môžeme v novej sérii očakávať. Budeme vidieť aj odlišný koncept súbojov?

Koncept súbojov sa nemení. Rozmýšľali sme, že urobíme zmenu, ale nakoniec sme ju neurobili. Povedali sme si, že to, že budú vo Výzve ženy bude dostatočná zmena a tá zmena je naozaj obrovská. Myslím si, že sa budeme dívať na úplne inú šou, na akú sme boli zvyknutí.

Trénermi vo Výzve sú Attila Végh a Karlos Vémola, ktorí sú na domácom poli veľmi známi. Po boku majú ale nové tváre, môžete nám ich predstaviť?

Tréneri sa nám počas natáčania profilujú. Pagy je rodený asistent trénera, robí to v OFA pri Iljovi, motivuje bojovníkov, pomáha im, je tu stále pre nich a neskutočne ich podporuje. Ale treba povedať, že na dievčatá je aj veľmi prísny, čo niektoré trocha ťažšie nesú, pretože na to nie sú zvyknuté. Ten vzťah tréner a zápasník je iný ako vzťah tréner a zápasníčka. Vidíme tam úplne iné reakcie.

Lukáša na českej strane som spoznal až počas šou a som veľmi spokojný. Milý, sympatický človek, ktorý s Karlosom tvorí veľmi dobrú dvojku. Aj úvod šou je aký je, lebo im to proste sedí. Attila s Pagym sú ale rovnako výrazné postavičky.

Kedy sa môžeme na Výzvu tešiť a kedy uvidíme nového šampióna šou?

Šou sa spúšťa 16. septembra na JOJ Plus a O2 TV SPORT a vyvrcholí to 9. novembra v Prahe na Zápase storočia. Tam uvidíme finále a ja už sa neviem dočkať. Určite sa bude na čo pozerať, baby sú milé, sú pekné, sú zaujímavé, sú to bojovníčky, je to naozaj iné. Neviem si predstaviť, že by sa na to niekto nechcel dívať.