Novinky - 14.08.2019 16:09

Daniel Hromek: V Bratislave to bude horúci večer

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Presne o mesiac sa na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uskutoční turnaj Oktagon 14. Galavečer s množstvom atraktívnych zápasov možno označiť aj za turnaj roka, minimálne na území Slovenska. Okrem tradičných mien ako Tomáš Deák, Samuel „Pirát“ Krištofič, či Ľudovít Klein, sa v hlavnom meste predstaví aj Daniel Hromek, ktorý je známy najmä vďaka desiatkam zápasov v thajskom boxe.

Zástupca trnavského Spartakus Fight Gymu si zmeria sily s ďalším skvelým postojárom, Igorom Danišom. Pre Hromeka to však nebude premiéra v klietke, keďže už za sebou má jeden profesionálny zápas, v ktorom uspel. Z thajského boxu tak presedlal na komplexnejší šport: „Dlho som nad tým uvažoval. Väčšina ľudí, s ktorými trénujem, sú špička MMA scény, takže som k tomu mal blízko. Na scéne thaiboxu to navyše podľa mňa nie je až tak super, ako by sa zdalo a keďže milujem bojové športy a chcem sa tým uživiť, musel som premýšľať aj inak a nie zápasiť dookola za 500 euro a mať zápas tri, alebo štyrikrát do roka. To potom nedáva zmysel,“ zaspomínal si na prechod k zmiešaným bojovým umeniam.

V MMA špeciálne platí, že ak fighter má za sebou aspoň jeden zápas, je ostrieľanejší a dokáže sa pripraviť lepšie ako bojovník, ktorého čaká premiéra. Do podobnej situácie sa o mesiac dostane práve 25-ročný Hromek: „Bude to pre mňa určite lepšie, ale nemyslím si, že to je obrovská výhoda. Na druhej strane, Igor toho má za sebou dostatočne veľa v ringu,“ skonštatoval opatrne. Práve svoje skúsenosti z prvého profi zápasu by mohol zúročiť tentokrát. Do klietky sa však postaví po viac ako siedmich mesiacoch: „Príprava prebieha podľa plánov. Snažím sa trénovať komplexne, plnohodnotne a systematicky. Chcem hlavne byť pripravený na každý aspekt boja,“ doplnil držiteľ štyridsiatich víťazstiev v thajskom boxe.

Daniel Hromek ako thaiboxer na Hauman Cupe 21
Zdroj: Fightnews/Facebook

​Na turnaji Oktagon 14 sa pôvodne s Igorom Danišom mal stretnúť Vladimír Moravčík. Ten však utrpel ťažký knokaut vo svojom nateraz poslednom zápase a tak museli promotéri hľadať náhradu. Hromek sa tejto príležitosti chopil a zápas s Danišom si doslova vypýtal: „V jeden tréningový deň sme o tom s chalanmi z gymu hodili reč a chytil som sa toho. Viac-menej to bola moja iniciatíva, no ďalej to nechcem rozoberať. Veľmi sa mi páči práca Oktagonu, takže som rád aj za prvú príležitosť pod ich hlavičkou. Nemyslel som to v zlom, len som chcel ten zápas lebo to milujem. Verím, že nám to s Igorom vyjde bez zranení a bude z toho skvelý zápas!“ potvrdil „Anonymous“, ako znie prezývka Daniela Hromeka.

Zdá sa, že MMA chytilo Hromeka natoľko, že v ňom chce pokračovať aj naďalej. „Moje plány po tomto zápase nie sú nič extra. Skrátka chcem ďalej tvrdo trénovať a zdokonaľovať sa vo všetkých aspektoch boja. S MMA budem pokračovať na 130% a malo by to byť v Oktagone,“ potvrdil svoje plány do budúcna, „Mám viacero vyhliadnutých súperov, ale o tom až neskôr. Teraz je môj najbližší súper Igor Daniš a na to sa sústredím. Zároveň mám pri sebe skvelý tím na čele s Edkom Gerekom a svoju rodinu, ktorí ma podporujú. Teším sa na 14. september, bude to horúci večer!“, dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora