Novinky - 16.08.2019 08:00

Podujatie Oktagon 14 bude najdôležitejší turnaj slovenskej histórie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Aj keď sme už v minulosti videli na domácej pôde kvalitné turnaje s množstvom zaujímavých duelov, turnaj Oktagon 14 ponúkne viacero duelov, ktoré svojou dôležitosťou určia smer celej organizácie. Až 5 zápasov totiž zamieša titulovými kartami a možno uvidíme posledný duel legendy domácej scény.

Zdroj: Neruda Production

Pukač vs Pirát

Hlavný zápas večera prinesie ´Bitku o Bratislavu´, ale nie len to. Na programe totiž bude súboj o slovenskú jednotku welterovej váhy, ktorú má Oktagon najnabitejšiu. Na jednej strane máme Roba Pukača, ktorý po vydretej výhre s Jankom doslova prešiel Kuželu a po dlhej pauze zavinenej zranením je hladný ako nikdy predtým. Krištofič má na druhej strane za sebou taktiež výborný výkon a KO v prvom kole.

Aj keď obaja bojovníci vyznávajú boj v postoji, v tomto zápase môže paradoxne rozhodnúť hra na zemi, kde môže rozhodnúť každý detail. Krištofič bude v súboji fyzicky o niečo väčším bojovníkom a tak môže využívať svoju hmotnosť podobne ako v súboji s Úškrtom. Pukač je zasa veľmi rýchly a skúsenosti sú taktiež na jeho strane.

Pôjde o veľa, špekuluje sa totiž, že víťaz tohto súboja by sa mal predstaviť v jednom z hlavných zápasov v O2 aréne s Makhmudom Muradovom, ktorého Mayweather označil za najlepšieho bojovníka sveta. A ak sa Kozma upíše natrvalo ruskému RCC, víťaz duelu Pukač – Pirát môže pokojne dostať titulovú šancu.

Deák vs Macek

Suverénna jednotka domáceho MMA bantamovej váhy a šampión organizácie Fight Nights Tomáš Deák sa vracia na domácu pôdu. A rovno do titulového súboja! Filip Macek svojim trashtalkom a šnúrou víťazstiev hlasno požiadal o možnosť stretnúť sa so slovenskou superstar a Oktagon mu tento sen splnil.

Aj keď pred súbojom je favoritom Deák, všetko ukáže až prvé kolo, kde je Macek nesmierne nebezpečný. Treba ale povedať, že keď sú Macekove zbrane v boji na zemi, Deák práve tu tiež exceluje a tak to bude mať český reprezentant veľmi náročné. Deák je ako mašina, ktorú pustíte, zabudnete na ňu, o rok sa vrátite a ide v rovnakom tempe ako na začiatku. Macek bude ale nesmierne namotivovaný na svoju najťažšiu výzvu v kariére a tak určite uvidíme súboj svetovej kvality.

Škondrič vs Cuk

Zdroj: Neruda Production

​´Krstný otec´ slovenského MMA sa vracia po dvoch rokoch do klietky a možno to bude jeho rozlúčka. Škondričov prvý oficiálny zápis sa datuje na rok 2005 a odvtedy si pripísal na konto 25 duelov. Čo je ale možno viac pozoruhodné je jeho rukopis v slovenskom MMA. Jeho rukami totiž prešli mená ako Deák, Végh, Pukač, Štrbák a mnohé ďalšie hviezdy domáceho MMA.

Chorvát Ivo Cuk ale nebude jednoduchá prekážka a bude určite vyrovnaným súperom. So Škondričom má podobné skóre, rovnaký vek a dokáže ukončiť súboj ako v postoji, tak aj na zemi. Ilja má zase na konte množstvo medzinárodných úspechov v brazílskom Jiu-Jitsu, kde by mal dominovať aj v tomto zápase. Možno posledný súboj základného piliera slovenského MMA proste musíte vidieť.

Kimball vs Feucht

Zdroj: Neruda Production

​Oktagon nemá azda obľúbenejšieho zahraničného bojovníka ako je Jeremy Kimball. Američan po dvoch výhrach nad Petráškom doslova pobláznil domácich fanúšikov a tak nečudo, že sa na Oktagone predstaví aj tretíkrát. Jeho súperom bude tentokrát Nemec Timo Feucht, ktorý má popri siedmych výhrach na konte iba jedinú porážku.

Aj keď Kimball má viac skúseností ako jeho mladý protivník, práve fakt, že všetci očakávajú jeho výhru môže byť kontraproduktívny. Feucht ani zďaleka nemal takých ťažkých súperov ako Kimball a tak by bola výhra Nemca veľkým prekvapením. Promotéri pritom predznamenali, že Kimballa už netrpezlivo očakáva v O2 aréne Viktor Pešta.

Ľudovít Klein

´Lajoš´ Klein síce ešte nepozná súpera, ale azda neexistuje fanúšik, ktorý by sa na vysmiateho rodáka z Nových Zámkov netešil. Neuveriteľných 13 ukončení zo štrnástich výhier pri iba dvoch prehrách radí Kleina medzi najväčšie československé hviezdy s výkonnosťou vysoko presahujúcou domácu scénu.

Paradoxne to, že je Klein až tak dominantným bojovníkom, robí vrásky promotérom, ktorí majú nesmierne ťažkú úlohu priniesť Kleinovi adekvátneho súpera. Ondrej Novotný pritom prezradil, že potencionálny oponent z Poľska s podobným skóre, po týždni rozmýšľania nakoniec súboj so zástupcom SFG nevzal. Nech to dopadne akokoľvek, ak sa Kleinovi podarí v Bratislave vyhrať, nič iné ako súboj o opasok nebude mať zmysel.

Mimochodom, vedeli ste, že Klein dostal pozvánku do Dana White´s Contender Series?

Buday vs Dittrich

Zdroj: Neruda Production

​Ani nežmurknite! V klietke totiž budú padať ´bomby´ toho najťažšieho kalibru. Zápas Buday vs Dittrich sme mali vidieť už na Štvanici, zranenie ale Budaya zo súboja vyradilo. Nebolo to pritom prvýkrát, keď na poslednú chvíľu Dittirchovi vypadol súper a tak po nesmiernej frustrácii bude český reprezentant poriadne nebezpečný.

Súboj na štadióne Ondreja Nepelu bude pre ťažkú divíziu doslova kľúčový, veď víťaz tohto duelu dostane takmer s určitosťou šancu pobiť sa o titul, ktorý momentálne drží Michal Martínek. O niečo lepšiu pozíciu má Buday, ktorý ťahá šnúru piatich výhier v rade, paradoxne všetky na knokaut. Paradoxne preto, lebo ´Bady´ je primárne zemiar s fialovým pásom v brazílskom Jiu-Jitsu. Dittricha ale netreba podceňovať, po roku pauzy sa totiž očakáva životná forma.

Daniš vs Hromek

Špeciálny zápas večera prinesie dvojica Daniš – Hromek, kde uvidíme stret špičkových postojárov, ktorí si to tentokrát rozdajú podľa plných UFC pravidiel. Aj keď má Igor Daniš v klietke profesionálnu premiéru a Dano Hromek absolvuje iba druhý zápas, určite nejde o žiadnych nováčikov. Daniš totiž dlhodobo trénuje s tým najlepším, čo domáce MMA ponúka a v minulosti už bol otvorený ultimátnym zápasom. Hromek zasa svoje umenie naplno ukázal v súboji s Mizaevom, ktorého dokázal knokautovať. Že uvidíme parádne techniky v postoji je jasné, o to zaujímavejšie bude sledovať prácu oboch bojovníkov, keď sa súboj presunie na zem.

Mladé pušky

Okrem zápasov s titulovou dôležitosťou na karte uvidíme aj ďalšie duely, ktoré sa oplatí vidieť. Veľmi očakávaný je návrat Lukáša Pajtinu, ktorý sa po zdravotných problémoch predstaví v ľahkej váhe a preverí ho Jaroslav Jartim. A treba povedať, že na základe dostupných informácií Pajtina nevyzeral nikdy lepšie!

Jednoznačný útok na zápas večera hlási dvojica Paradeiser – Brichta. Súboj veľkých talentov ľahkej váhy je nesmierne dôležitý pre obe strany. Výhra totiž jedného z dvojice vystrelí do boja o najvyššie priečky, druhého môže tvrdo zraziť k zemi.

Keď si uvedomíme, že na podujatí Oktagon 14 uvidíme tiež súboje Malach vs Janka a stret neporazených borcov Mazúcha s Kustersom, niet pochýb o tom, že nás čaká sviatok MMA.