Novinky - 26.08.2019 11:00

Tomáš Deák: Som pripravený ho v klietke potrhať!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Hlavný zápas podujatia Oktagon 14 bude s určitosťou spĺňať najprísnejšie kritéria európskeho formátu. O titul totiž zabojujú najlepšie československé bantamovej váhy Deák a Macek. A bude to práve odchovanec OFA Bratislava a šampión organizácie Fight Nights Deák, ktorý bude ísť do duelu ako mierny favorit.

Vás nedávno trápilo zranenie lakťa, ktoré vás dokonca vyradilo z titulového súboja v organizácii Fight Nights. Ako je na tom ruka pred zápasom s Macekom?

Ruku som si dal už do poriadku, čiže s ňou idem plnohodnotnú prípravu a zaťažujem ju na 100 percent.

Vy máte za sebou okrem prípravy v domovskom klube OFA aj prípravu v Tatrách. Ako prebiehala?

Kemp v Tatrách prebiehal super, boli sme tam 6 dní. Prvý deň sme si dali iba ľahký výbeh na aklimatizáciu, potom ale prišli trojfázové tréningy. Tie sme mali brutálne náročné, keď sme mali sparingy v grapplingu, zápasení, boxe a MMA. Celkovo sa nás tam zišla veľmi dobrá skupina, čiže o možnosti sparingov nebola núdza.

Máte nejaký aspekt boja, ktorý pred titulovým zápasom drilujete najviac?

Nezameriavam sa na nič konkrétne, ale na komplexnosť. Nemám nič vyhradené, čomu sa venujem viac ako tomu druhému. Rovnaké tréningové dávky mám v boxe, jiu – jitsu, ći v zápasení.

Čo hovoríte na vášho súpera Filipa Maceka?

Je to šikovný športovec, dobrý na zemi.

Myslíte si, že práve na zem bude chcieť preniesť váš súper zápas?

Áno, myslím si, že bude chcieť ísť na zem, aj keď som sám dobrý na zemi. Ja si ale skôr súpera zastabilizujem a dávam ground and pound, on zasa obľubuje submission, keď skoro všetky ukončenia má na páky, tak sa na to spolieha. Začíname ale v postoji, tak podľa mňa, keď uvidí ako mu to tam pôjde, tak sa rozhodne, či to radšej nepresunie na zem.

V čom by ste mali mať výhodu zasa vy?

Budem sa snažiť a verím v to, že budem dominovať vo všetkom. Čiže pozor by si mal dávať na všetko, je to MMA.

Zdroj: Neruda Production

Súboju predchádzali výzvy zo strany Maceka, ktoré mali neraz útočný charakter. Ako ste to vnímali?

Skúšal na mňa nejaké trash talky, dával na sociálne siete obrázky, kde si robil zo mňa srandičky. Ale ako som povedal už pred minulým zápasom so Sharamazanom Chupanovom, mám to rád. Je to šport, ale keď si ľudia zo mňa robia srandičky, tak ma to viac motivuje a vyhecuje do zápasu.

Potom to aj beriem trocha osobnejšie, a keď sú tam aj emócie, tak určite do toho chcem dať úplne všetko, chcem oveľa viac vyhrať. Určite som namotivovaný tisíckrát viac na zápas, kde sú emócie, ako na zápas, kde emócie nie sú.

Očakávate, že to bude vyostrené aj na vážení?

Nemyslím si, že to bude na vážení vyhrotené. Macek nie je ten typ zápasníka, ktorý na vážení niečo skúša. Ja som zasa nikdy nič nezačínal ako prvý, prispôsobujem sa situácii. Ak súper na vážení niečo začne, tak do toho idem aj ja, keď je kľudný, tak som kľudný aj ja. V tomto prípade si ale myslím, že k ničomu nedôjde.

Aký výkon od vás môžeme očakávať?

V klietke som pripravený ho potrhať, tým som si istý!

Nejaký odkaz súperovi?

Asi iba toľko, že sa teším na zápas a verím, že si titul vezmem domov.