Novinky - 29.08.2019 14:46

Lukáš Pajtina: Som hladný po zápasoch!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Organizácia Oktagon MMA svojou filozofiou dáva priestor najmä domácim zápasníkom a špeciálne podľa toho, kde sa turnaje konajú. Ten najbližší sa uskutoční v Bratislave, a tak budú mať najväčšie zastúpenie práve slovenskí fighteri. Dominovať bude Octagon Fighting Academy, pod ktorú patrí aj Lukáš Pajtina.

Účastník prvej série Oktagon Výzvy zápasil naposledy pred viac ako rokom na turnaji Oktagon 6 v Košiciach, kde v rámci welterovej váhy podľahol vtedy neporazenému Mátému Kertészovi. Tentokrát sa Pajtina opäť predstaví pred domácim publikom s túžbou vrátiť sa úspešne: „Pocity mám veľmi dobré. Som veľmi hladný po zápasoch, ktoré ma čakajú,“ potvrdil, „Pod tlakom nemám byť prečo. Som tam sám za seba a idem bojovať, pretože to milujem,“ dodal na margo prípadného tlaku po viac ako ročnej absencii. Tá bola spôsobená najmä zranením, ktoré slovenského reprezentanta vyradilo z boja: „Áno, mal som v priebehu minulého roka zdravotné problémy, kvôli ktorým som rok pauzoval, ale už je všetko v poriadku,“ ozrejmil.

Na turnaji Oktagon 14 sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstaví proti skúsenému českému fighterovi Jaroslavovi Jartimovi: „Vnímam ho ako každého iného súpera. Je to dobrý a kvalitný fighter. Veľmi sa na náš zápas teším, keďže sa mal konať už na Oktagone 2, ale vtedy som skolaboval pri robení váhy, takže sa to zrušilo. Jartim je v profi zápasoch skúsenejší, ale ja mám v amatéroch zhruba 50 zápasov, takže sme obaja skúsení. Som komplexný bojovník, takže chcem dominovať vo všetkom, aby som zápas vyhral,“ rozrozprával sa o blížiacom sa dueli. V príprave, podobne ako vždy, nič nepodceňuje: „Príprava prebieha veľmi dobre, tak ako na každý zápas. Cítim, že sa moja forma v zápase ukáže.“

Lukáš Pajtina patrí k fighterom, ktorých si fanúšikovia obľúbili už počas prvej série reality šou Oktagon Výzva. Podľa vlastných slov sa však za miláčika publika nepovažuje: „Nemyslím si, že ma ľudia zbožňujú a ani si na to nepotrpím. Hlavné je, že mám pri sebe pár ľudí, ktorí stáli a stoja pri mne. Podržali ma, keď som mal zlé obdobie za čo im nesmierne ďakujem. Oni vedia o koho sa jedná a preto aj moje nadchádzajúce víťazstvo bude patriť im,“ odkázal najbližším. Priaznivci MMA v posledných týždňoch našli podobu medzi Pajtinom a zápasníkom UFC Chabibom Nurmagomedovom. Podľa zástupcu Octagon Fighting Academy však ide o náhodu: „Nie je to žiadny zámer, ja som len Lukáš Pajtina! Chabib bol môj obľúbený zápasník už keď v UFC začínal, pretože preferuje wrestling. Preto veľmi obdivujem zápasníkov z Dagestánu, Čečenska a podobne, lebo veľa z nich preferuje práve wrestling,“ objasnil.

Jeden z niekoľkých slovenských zástupcov na turnaji Oktagon 14 sa predstaví na karte „Prelims“ v rámci šiesteho zápasu večera. Čo bude potom zatiaľ zostáva vo hviezdach: „Dôležité je byť zdravý a veľa bojovať. Všetko ostatné príde. Ja obetujem všetko tomu, aby som dosiahol svoj vrchol,“ dodal na záver Pajtina.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora