Novinky - 01.09.2019 08:30

Je to môj život, milujem to, hovorí Dano Hromek pred súbojom s Igorom Danišom

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 14 prinesie špeciálny duel dvoch hviezd postojárskeho neba. Na jednej strane figuruje skúsený Igor Daniš, ktorý má na svojom páse množstvo titulov v thajskom boxe. Na druhej strane bude stáť mladá, dravá krv v podobe Dana Hromeka. A práve zástupca SFG Trnava cíti, že jeho MMA kariéra sa víťazstvom nad Danišom môže naštartovať na plné obrátky.

„Príprava prebieha super, až na nejaké detaily je všetko tak, ako si predstavujem, ale šliapem na 120 percent,” prezrádza Hromek, ktorý prechod z postoja do MMA vníma veľmi pozitívne. “Páči sa mi tam veľa možností v boji a to, že nemôžem nič podceňovať, vo všetkom ísť naplno a učiť sa. Ako keby som chytil ´druhý dych´.”

Hromek nič nepodceňuje a okrem stand upu poctivo piluje aj hru na zemi, keď má týždenne 3 až 4 tréningy čisto zamerané na grappling. Podmienky má na to priam ideálne, keďže už od roku 2015 trénuje v MMA klube Spartakus Fight Gym Trnava po boku mien ako Attila Végh, či Ľudovít Klein.

Hromek je ale v MMA stále iba na začiatku. “Zatiaľ ešte nemám pocit, že som nejaký komplexný bojovník, ale stále je moja priorita byť pripravený na všetky aspekty boja. Hlavne je dôležité, aby ma bavilo stále sa niečo učiť a napredovať. Myslím si, že to tak momentálne je,” pokračuje slovenský reprezentant a dodáva, že chce byť hlavne v každom zápase nebezpečným bojovníkom. 

Zdroj: Neruda Production

Súboj s Danišom sa ale nerodil ľahko a svoju rolu zohrali aj nepredvídané okolnosti a odstúpenie Vlada Moravčíka, čo Hromek využil. “Nemám extra dôvody, prečo som Igorka vyzval. Skrátka bola o tom reč počas jedného ranného tréningu, natočil som video, Oktagon to prijal, ´Ičo´ tiež a ideme na to.” O tom, v čom by mal byť Daniš silný, Hromek veľmi nepremýšľa, sústreďuje sa hlavne na seba a nič nepodceňuje. “Súper je kvalitný bojovník, poctivý čo sa týka prípravy. Je to dráč a hlavne je veľmi skúsený. Každopádne sa veľmi teším, 14. september je za dverami a bude to moc krásny deň. Hlavne nech sa nezraníme a dotiahneme prípravu do konca.“

Aj keď je Daniš v postoji oveľa skúsenejším bojovníkom, v MMA toho má za sebou viac Hromek. Na konte má totiž jeden profesionálny duel, ktorý ukončil knokautom. „Myslím, že je rozdielne mať a nemať zápas pod pravidlami MMA. Myslím, že tá skúsenosť je pre mňa výhoda.“ Nech to už na podujatí Oktagon 14 dopadne akokoľvek Hromek má jasný plán, ktorý poteší všetkých fanúšikov. „Chcem bojovať v klietke tak často, ako to len pôjde. Hlavne potrebujem zápasiť a naberať skúsenosti. Milujem to všetko veľmi, je to môj život a pomaly ale isto sa stáva zo mňa MMA fighter. Je len na mne, ako sa k tomu postavím a hlavne, čo budem predvádzať v zápasoch.“