Novinky - 03.09.2019 13:01

Leo Brichta: Pauzu si dám, až keď budem mať opasok

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa v rámci turnaja Oktagon 14 predstavia nielen viacerí slovenskí, ale aj českí zápasníci. Jedným z nich je mladý talent Leo Brichta, ktorý si svoj debut v organizácii odbil na pražskej Štvanici, kde zdolal Alistona Cordeira jednohlasne na body.

V zápase, ktorý v Prahe otváral hlavnú kartu, tieklo množstvo krvi, no dominantné víťazstvo zaznamenal domáci fighter. Podľa vlastných slov však očakával iný priebeh: „Popravde som počítal s tým, že ho ukončím pred limitom. Nečakal som, že to pôjde až na body. Aspoň som si ale vyskúšal, aké to je bojovať trikrát po päť minút. Nie je to sranda, rešpekt pred Alistonom,“ povedal Brichta. Po zápase si vypýtal účastníka tretej série Oktagon Výzvy Jakuba Dohnala, no ten sa v Bratislave nepredstaví: „Dostal som odpoveď, že Jakub Dohnal ten zápas neberie a vzápätí sa ma spýtali, či nechcem ísť s Ronym. Ihneď som súhlasil,“ potvrdil informácie ohľadom svojho najbližšieho súpera. Tým bude miláčik slovenského publika Ronald „Rony“ Paradeiser, ktorý bude mať výhodu domáceho prostredia, no Brichta sa na to nesústredí: „Nemyslím si, že to bude hrať veľkú rolu. Obaja sme skúsení a hlavu máme nastavenú dobre. Myslím si, že ľudia budú fandiť aj mne.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Leo Brichta (@leonekbr),

Talentovaný zápasník sa tentokrát nezmestil na hlavnú kartu a tak sa predstaví na karte „Prelims“, kde obstará hlavný predzápas. Ako sám hlási, v príprave prebieha všetko, ako má: „Nič som nemenil, od mojej poslednej prehry sa pripravujem svedomito a nechcem nič nechať na náhodu,“ Na otázku, či neprichádza ďalší zápas pomerne rýchlo po predošlom odpovedal jednoznačne: „Pauzu som nechcel, dám si ju až keď budem mať opasok okolo pása.“ Brichta zápasí v ľahkej váhe, teda kategórii do 70 kilogramov, kde sa to v Oktagone zápasníkmi len tak hemží. Spomenúť treba šampióna tretej série Oktagon Výzvy Karola Ryšavého, navrátilca Miroslava Štrbáka, no netreba zabúdať ani na Ľudovíta Kleina, ktorý taktiež v tejto váhe môže zápasiť. Dá sa očakávať, že víťaz zápasu Brichta – Paradeiser narazí na úspešnejšieho z dvojice Ryšavý – Štrbák. Tento zápas je na programe ako hlavný duel turnaja Oktagon Prime 2.

Leo Brichta po svojom príchode do Oktagonu rozvíril vody ľahkej váhy a v tomto trende chce pokračovať aj naďalej: „Konkrétny cieľ nemám, keďže mi bolo povedané, že ďalší pás bude organizácia pridávať až o rok. Pôjdem s každým, koho mi dajú,“ Ak by sa českému bojovníkovi podarilo získať opasok v Oktagone, zrejme by sa naplnili aj jeho sny. „Chcem sa mať dobre, robiť čo ma baví a dostať sa do veľkej svetovej organizácie, napríklad do Bellatoru,“ dodal na záver. Brichtu, podobne ako ďalších známych zápasníkov, budeme sledovať už o necelé dva týždne v Bratislave na galavečeri Oktagon 14.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora