Novinky - 10.09.2019 06:00

Ľudovít Klein: Chcem reprezentovať svoju krajinu ako prvý Slovák v UFC

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Veľký talent domácej scény čaká už v sobotu ďalší kľúčový duel, ktorý ho môže zasa o krok priblížiť v vysnívanému UFC. V ceste ´Lajoša´ Kleina ale stojí skúsený Joao Paulo, ktorého netreba podceňovať.

Pred vami je ďalší dôležitý duel, na ktorý ste sa už tradične pripravovali aj v Thajsku. Prečo vám učarovala práva táto destinácia?

Thajsko preto, lebo viem, že sa tam dokážem kvalitne pripraviť na hocikoho. Tie trápne reči od Vémolu, že Thajsko je dovolenka a nedá sa tam trénovať, sú už samo o sebe len reči, aké sa jemu hodia teraz rozprávať. Pretože, keď sa tam chodia pripravovať rôzni top UFC zápasníci, ONE FC šampión, M1 Global šampión a kopec ďalších kvalitných bojovníkov z celého sveta, tak si myslím, že to asi zlé miesto na prípravu nebude.

Môžete nám priblížiť pár mien, s ktorými ste mali možnosť trénovať?

Momentálnu prípravu, čo som absolvoval v Thajsku, tam bola asi najlepšia zostava zápasníkov, akú som tam zažil. Bolo tam asi 20 Dagestáncov s menami ako Tukhugov, Taisumov, Ospanov, Evloev, Ismagulov, Arslanaliev a mnoho ďalších psychopatov.

Vy ste sa na ďalekom východe pripravovali so Samuelom Krištofičom, ktorý má na podujatí Oktagon 14 duel s Robom Pukačom. Ako sa vám trénovalo po jeho boku?

´Pirátik´ bol veľmi dobrý spoločník na tento kemp. Nie je to žiadny flákač a makal aj on poriadne, tak sme sa podporovali navzájom.

Vy ste pomerne dlho nepoznali meno vášho súpera, keď vám odriekol súboj jeden z poľských reprezentantov. Ako ste to vnímali?

Nebolo to stresujúce, súper sa mi riešil dlho, vedel som ale o nejakých menách, ktoré boli v hre. Čakal som na potvrdenie Kotwicu, ten to naťahoval, a keď sa nakoniec rozhodol, že to neberie, tak druhý súper už mal dohodnuté niečo iné.

Potom prišla nádej, že možno budem štartovať na UFC v Abu Dhabi. To som si veľmi prial, aby to vyšlo. V každom prípade som vedel, že bez súpera neostanem a pripravoval som sa poctivo.

Zdroj: Neruda Production

Vašim súperom bude nakoniec Joao Paulo z Brazílie. Čo na neho hovoríte?

Súpera rešpektujem ako každého jedného, ale 14-teho bude môj deň a ja si idem do roboty spraviť svoju prácu, na ktorej som makal celé leto.

Prispôsobili ste tréningy špeciálne na tohto súpera?

Zameriavam sa stále na komplexnosť, preto že iba to je cesta ako preraziť v dnešnom modernom a komplexnom MMA.

Vy ste nepochybne jeden z najlepších bojovníkov domácej scény a mnoho ľudí vás už vidí na svetovej scéne. Kedy plánujete presunúť svoju kariéru mimo naše hranice?

Presne vtedy, keď mi príde zmluva do UFC a budem reprezentovať Slovensko ako prvý Slovák, ktorý sa dostal do tejto najväčšej organizácie sveta. Verím, že už od toho nie som ďaleko a po tomto zápase zasa o niečo bližšie.