Novinky - 12.09.2019 08:30

Pre neho je horšie to, že ten lepší priemer ho zabije, hovorí Pirát Krištofič

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Co-main event večera Oktagon 14 prinesie skutočnú lahôdku. Proti sebe sa totiž postavia elitné slovenské welterové váhy Samuel ´Pirát´ Krištofič a Robo Pukač, ktorých výhra môže posunúť o krok bližšie k titulovému súboju. A nie len to, čaká nás totiž bitka o Bratislavu, na ktorú sa už Krištofič nevie dočkať.

“Nepociťujem žiadnu nervozitu a na zápas sa teším, pretože viem, že zvíťazím,” prezradil ´Pirát´, ktorý sa na súboj poctivo pripravoval aj v ďalekom Thajsku po boku Ľudovíta Kleina. Pred súbojom ho pritom čaká poctivé chudnutie do váhy, ktoré mu ale po prechode do welteru nerobí takmer žiaden problém a potvrdzuje sa tak, že práve divízia do 77kg je pre Krištofiča tá pravá. „Chudnutie ide fajn, ešte mám pred sebou 7.5 kila, takže by to mala byť pohoda.“

 Mimo sezóny má pritom ´Pirát´ viac ako 90 kilogramov a očakáva sa tak, že bude v zápase ťažším bojovníkom, čo môže patrične využiť. Samotný Krištofič tomu ale neprikladá až takú váhu a vraví, že o výhre rozhodnú iné aspekty. „Neviem, či budem mohutnejší. Nemyslím si, že tam bude rapídny rozdiel, možno 3 kilá a to nie je smernica k tomu, aby som zvíťazil. Zvíťazím preto, lebo som lepší zápasník.“

Zdroj: Neruda Production

Oponent Robo Pukač pritom pred duelom povedal, že Krištofič je ako bojovník lepší priemer, čo mohlo mať z druhej strany poriadnu odozvu. Paradoxne to práve Samovi lichotí. „Je to tak, posledné kempy mi ukázali, akí borci sú po svete, takže to beriem ako kompliment. Pre neho je horšie to, že ten lepší priemer ho zabije.“ Tieto slová potvrdil napríklad kemp v Thajsku, kde trénovala celá dagestanská úderka s bojovníkmi z UFC a ďalších svetových líg. 

Už o pár dní nás teda čaká dôležitý súboj, ktorý môže priniesť opaskovú šancu. Krištofič si ale najskôr počká, aké s ním bude mať organizácia Oktagon plány, keďže mu končí zmluva. A ako sa skončí duel na štadióne Ondreja Nepelu? „To sa ťažko predpovedá, ale chcel by som to ukončiť knokautom,“ želá si Krištofič.