Novinky - 14.09.2019 07:41

Bitka o tróny, či titulový zápas. Bratislavu čaká ďalší sviatok MMA

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Už zajtra sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave uskutoční ďalší z galavečerov organizácie Oktagon MMA. V najväčšej aréne na území Slovenska sa predstaví 22 bojovníkov z rôznych krajín, pričom prevládajú už tradične bojovníci zo Slovenska a Českej republiky.

Turnaj, ktorý mal pôvodne mať až štrnásť zápasov napokon otvorí česko-gruzínsky duel. Nováčik v Oktagone Lukáš Dvořák narazí na Giorgiho Kvelidzeho a to vo váhe do 93 kilogramov. Nasledovať bude stret dvoch doposiaľ neporazených zápasníkov, keď domáci Marek Mazuch bude čeliť Holanďanovi Pimovi Kustersovi. Prvú polovicu karty „Prelims“ uzavrie druhý semifinálový zápas Projektu Y medzi Ivanou Haškovou a Kateřinou Klinderovou, ktorý je zároveň jediným ženským duelom turnaja.

Zápas, ktorý sa mal uskutočniť už na turnaji Oktagon 2, dostane „druhú šancu“ práve zajtra v Bratislave. Ide o meranie síl medzi domácim Lukášom Pajtinom a veteránom ONE FC Jaroslavom Jartimom, ktorý naposledy prehral s Karolom Ryšavým. Po nich sa na rad dostane dvojica talentovaných zápasníkov z oboch domácich krajín. Ronald Paradeiser bude hájiť domáce prostredie proti nebezpečnému Leovi Brichtovi. Hlavný zápas karty „Prelims“ obstará Jeremy Kimball, ktorý sa po prvýkrát predstaví na slovenskom území, a to konkrétne v zápase proti Nemcovi Timovi Feuchtovi.

Na hlavnej karte sa napokon nachádza päť zápasov, a to po odstúpení až dvoch súperov, s ktorými sa mal stretnúť Ilja Škondrič. Najskôr zápas bez udania dôvodu zrušil Ivo Cuk, pre ktorého to nebolo po prvýkrát, keďže v minulosti už raz takto vycúval, a to zhodou okolností proti Viktorovi Peštovi. Následne promotéri na poslednú chvíľu síce zohnali pre Škondriča náhradu v podobe Ivana Vičića, no ani ten sa napokon na turnaji nepredstaví, keďže z rodinných dôvodov účasť odriekol. Hlavnú kartu teda otvorí zápas Igora Daniša s Danielom Hromekom, teda súboj dvoch postojárov, po ktorom bude nasledovať súboj ťažkých váh medzi Martinom Budayom a Danielom Dittrichom. Tento zápas sa mal uskutočniť na Oktagone 13, no pre zranenie ho vtedy zrušil Buday. Víťaz sa s najväčšou pravdepodobnosťou postaví Michalovi Martínkovi v boji o titul.

Elitnú trojicu zápasov odštartuje najväčší slovenský adept na miestenku do UFC Ľudovít Klein. Ten sa možno vo svojom poslednom zápase pred domácim publikom predstaví proti Brazílčanovi Joaovi Paolovi. Hlavný predzápas večera, súboj o Bratislavu, či bitka o tróny Oktagonu. To sú prívlastky zápasu Samuela Krištofiča s Róbertom Pukačom, ktorý je vypísaný vo welterovej váhe na päť kôl po päť minút a zrejme určí najbližšieho súpera Machmuda Muradova na turnaj Oktagon 15 v Prahe.

​V hlavnom zápase večera a zároveň v dueli o titul bantamovej váhy sa predstaví dvojica Tomáš Deák a Filip Macek. Medzi oboma zápasníkmi to pred zápasom vrie, čo potvrdilo aj dnešné váženie, na ktorom slovenský zástupca adresoval Mackovi rázne slová: „Pre mňa je to líška. Je falošný. Ako bojovníka ho rešpektujem, ale ako človek je pre mňa líška. Snaží sa o nejaký trashtalk, ale to sa snažil aj Šaramazan (Čupanov pozn. red.) a zbil som ho ako psa. Ja už do toho zápasu nejdem len vyhrať, idem ho tam zbiť.

Ako dopadne všetkých jedenásť nabitých zápasov? To sa dozvieme už zajtra. Turnaj Oktagon 14 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu prinesie ďalšie sviatočné podujatie MMA na slovenskom území.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora