Novinky - 17.09.2019 08:30

Machmud Muradov putuje do UFC

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Rodák z Uzbekistanu Machmud Muradov, ktorý je jedným z najpopulárnejších zápasníkov v Českej republike a na Slovensku, dnes oficiálne podpísal zmluvu s UFC. Po jedenásť-zápasovej sérii víťazstiev sa tak dostáva medzi tých najlepších bojovníkov sveta.

Ide o zmluvu na niekoľko zápasov, počas ktorých budú môcť diváci nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku sledovať umenie vôbec prvého Uzbeka, ktorému sa podaril takýto husársky kúsok. Svoj prvý zápas by mohol absolvovať už 28. septembra na turnaji v Kodani, kde by podľa prvých informácií mohol byť jeho súperom Alessio di Chirico. Ten v UFC absolvoval už šesť zápasov s bilanciou tri výhry a tri prehry, no dovtedy bol v deviatich dueloch neporazený a porazil napríklad aj Andrého Reindersa, ktorý je momentálne trénerom či už Michala Martínka, alebo Miloša Petráška.

Muradov je prvým MMA zápasníkom, ktorý je členom populárneho TMT (The Money Team, pozn. red.) Floyda Mayweathera. V uplynulých týždňoch bol v Spojených štátoch amerických, kde sa okrem rôznych stretnutí so samotným Mayweatherom, či prezidentom UFC Danom Whiteom zúčastnil turnaja UFC 241, vtedy ešte ako divák, no onedlho môže na podobnom galavečeri mať úplne iné povinnosti.

Počkáme si teda na oficiálne oznámenie prvého zápasu Muradova v najprestížnejšej organizácii sveta, no dá sa povedať, že Česká republika má svojho ďalšieho zástupcu v UFC. Machmud sa totiž už niekoľkokrát vyjadroval, že sa u našich severozápadných susedov cíti ako doma a teraz bude po Karlosovi Vémolovi, Viktorovi Peštovi, Lucii Pudilovej a Michalovi Martínkovi piatym zápasníkom so skúsenosťou z UFC.


V posledný júlový víkend si na Štvanici poradil s Brazílčanom Wendellom de Oliveirom Marquesom

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora