Novinky - 27.09.2019 14:55

Ľudovít Klein: O Oktagone vedia aj v Thajsku

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth

Na uplynulom turnaji organizácie Oktagon MMA sa predstavil okrem iného aj momentálne najväčší slovenský ašpirant na UFC Ľudovít Klein. Pred necelými dvoma týždňami knokautoval skúseného Brazílčana Joaa Paula a spomína sa, že to mohol byť na dlhú dobu jeho posledný zápas na domácej pôde.

Zápas, ktorý sa skončil v treťom kole, priniesol množstvo zaujímavých výmen, keď fanúšikmi odpisovaný Paulo predviedol, že aj napriek svojmu vyššiemu veku vie ukázať, čo v rámci MMA dokáže: „Čakal som, že to nebude ľahký zápas. Na rozdiel od každého, kto môjho súpera odpisoval, že je starý a podobne. Podľa mňa to starý človek nie je a má za sebou neskutočne veľa zápasov, v ktorých sa bil, ukázal srdce a bol úplne v pohode s tým, že to ide aj do tretieho kola. Môj tím ma upokojoval, či som v pohode, tak im hovorím, že jasné som v pohode. Bola nejaká daná taktika, ktorú som sa snažil dodržiavať a som rád, že to takto vyšlo a ukončil som to knokautom,“ zhodnotil konfrontáciu Klein.

Ukončenie prišlo po krásnom highkicku, pri ktorom si fanúšikovia mohli zaspomínať na zápas z Oktagonu 4, keď podobným spôsobom ukončil Krzysztofa Klaczeka: „Highkick bol plánovaný, lebo som to skúšal počas zápasu viackrát. Samozrejme, vždy to vykryl. Aj z môjho rohu mi kričali, aby som tam posielal nejaké dvojité boxerské údery a zakončil to kopom. Tak som sa to snažil dodržiavať a stále som dúfal, že to tam raz prejde a nakoniec prešlo,“ ozrejmil talentovaný fighter.

MMA bojovník Ľudovít Klein na turnaji Oktagon 14 proti Joaovi Paulovi
Zdroj: Oktagon MMA

Príprava slovenských zápasníkov často prebieha v ďalekom Thajsku, kam zvyknú bojovníci vycestovať vo väčšom počte a dopĺňajú sa tak pri tréningoch: „Celá moja príprava je pod Attilovým drobnohľadom. Vždy si spoločne naplánujeme kempy, kam vycestujem a podobne. Aj keď nie vždy môže ísť so mnou, ale aj na tom kempe sú skúsení svetoví tréneri. Je tam tiež špička na sparingy, chodia tam rôzni šampióni. Takže celú prípravu má pod kontrolou Attila,“ povedal na margo prípravy.

Zástupca trnavského Spartakus Fight Gymu sa v Thajsku pripravoval už niekoľkokrát a tak sa aj v Ázii pomaličky rozmáha fenomén organizácie Oktagon MMA: „Ja som tam teraz bol už štvrtýkrát a môžem povedať, že si ma aj pamätajú a vedia aj o Oktagone. Veľakrát som sa aj čudoval, že keď sa ma pýtali kde budem mať zápas a povedal som, že na Oktagone, tak vedeli, o akú organizáciu ide,“ potvrdil Klein.

V poslednom období sa okolo 24-ročného rodáka z Nových Zámkov čoraz viac začína skloňovať jeho účasť v UFC. Pôvodne sa mal zúčastniť už turnaja UFC 242 po zranení jedného z bojovníkov, no vtedy to ešte nevyšlo. Druhá ponuka do najprestížnejšej svetovej organizácie však na seba nenechala dlho čakať: „Máme kontakty s UFC. Aj teraz sa jeden zápasník, ktorý mal byť na turnaji v Kodani v mojej váhe, zranil, tak nám písali, že pripravte Kleina na tento zápas. My sme to potvrdili, že budem pripravený, ale na druhý deň nám písali, že opäť zobrali niekoho iného. Takže si myslím, že to je už iba otázka času,“ oznámil na tlačovej konferencii po turnaji Oktagon 14.

Kedy sa dočkáme prvého slovenského zástupcu v UFC zatiaľ nie je definitívne známe. Navzdory týmto informáciám však je jasné, že Ľudovít Klein je v hľadáčiku Danu Whita a nám nezostáva nič iné, len dúfať, že to do tretice už talentovanému fighterovi vyjde.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora