Novinky - 28.09.2019 08:00

Nikoleta Domoráková: Nevedela som, že takáto technika vôbec existuje

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Druhá časť šou Oktagon Výzva priniesla ďalší súboj, v ktorom sa predstavila zo slovenskej strany Nikoleta Domoráková, české farby hájila Michaela Dostálová. A ani druhý duel nedopadol podľa predstáv Attilu a Pagyho.

O zložení samotného duelu rozhodla tímová výzva, ktorou bola tentokrát vybíjaná. Po úvodnom vyhratom kole pre Českú republiku dokázali Slovenky priebeh otočiť a nakoniec vyhrali 2:1 na body. Domáci výber mal tak zasa možnosť výberu zápasu.

Slovenskí tréneri nakoniec poslali do zápasu Nikoletu Domorákovú, pre ktorú to bol druhý zápas v profesionálnej kariére. Prvý duel pritom absolvovala na takmer vypredanom podujatí Oktagon 12, kde sa postavila skúsenej Clare Ricignuolo. „Je to veľmi zvláštne, pretože pred zápasom s Clarou som sa pripravovala na amatérsku ligu, ktorá mala byť o týždeň neskôr. Zrazu som sa ocitla na Nepelu pred 10 tisíc divákmi a postavím sa bojovníčke, ktorá sa pripravuje v Amerike a je úplnou profíčkou,“ spomína Domoráková.

Zdroj: Neruda Production

​Šancu na reparát dostala Nikoleta proti špecialistke v brazílskom jiu-jitsu Michaele Dostálovej. Bohužiaľ ani druhý duel na veľkom pódiu nedopadol podľa slovenských predstáv, keď Dostálova chytila výborný guard a po zveráku trupu stehnami donútila zástupkyňu SFG odklepať. „Cítila som, že mi chytila guard, ale nerobila som paniku, pretože z neho viem robiť. Keďže je ale black belt v brazílskom jiu-jitsu, pozná viacej techník, čo aj využila. O technike, ktorú mi nasadila som nevedela, že existuje. Robíme množstvo únikov, ale konkrétne túto vec mi nikto na tréningu ešte nezavrel, čiže som nevedela ako reagovať. Nebolo to veľmi príjemné,“ prezradila Domoráková, ktorá tak nedokázala pre Slovensko získať prvý bod.

Aj napriek prehre ale Nikoleta nazbierala množstvo skúseností a vie, že v zápase mala aj množstvo svetlých momentov. „S čím som bola spokojná a ma to aj trocha prekvapilo, že black beltu som ušla z troch pák. Hovorili mi, že keď s ňou pôjdem na zem, tak to bude istá smrť. Okrem únikov sa mi ju ale podarilo aj pretočiť, čiže si nemyslím, že to bola až taká istá smrť. Boli tam z mojej strany ale aj zlé momenty, keď som sa nevedela postaviť. Mala som zabetónované nohy, proste to nešlo.“ Po dvoch zápasoch tak má slovenský výber čo doháňať.