Novinky - 03.10.2019 19:02

Matúš Šutka: Určujem si skôr krátkodobé ciele

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Ani mesiac október nezostane bez poriadnej porcie MMA. Organizácia Oktagon si pre svojich fanúšikov pripravila turnaj na východe Slovenska. Ide o galavečer s názvom Oktagon Prime 2, ktorý sa uskutoční v košickej Crow Aréne. Jedným z mnohých slovenských bojovníkov na tomto turnaji bude aj talentovaný Matúš Šutka.

Zástupca Octagon Fighting Academy sa naposledy predstavil na pražskej Štvanici, kde po tuhom boji podľahol Matoušovi Kohoutovi v rámci turnaja Oktagon 13. „Zápas s odstupom času hodnotím tak, že môj súper bol v ten deň lepší a zaslúžene vyhral. Rozhodujúce boli práve klinče, v ktorých bol silný a vedel v nich pracovať. Dnes už dokážem povedať, kde boli aj ďalšie moje chyby. Práve tie nechcem a nebudem opakovať v mojom najbližšom zápase,“ povedal na margo posledného duelu. Ten ďalší ho čaká už o necelý mesiac v Košiciach. „Najprv prišla ponuka na Oktagon 13, kde som zobral, dá sa povedať, taký „short notice“ o váhu vyššie než som zvykol zápasiť. Napriek prehre som zrejme niečim zaujal a prišla ponuka na Oktagon Prime 2. Tentokrát už v mojej váhovej kategórii,“ ozrejmil Šutka.

Zápas medzi Matúšom Šutkom a Matoušom Kohoutom na Oktagone 13
Zdroj: Oktagon MMA

Najbližším súperom 23-ročného zápasníka bude český reprezentant Jakub Dyk, ktorý má na svojom konte štyri ukončenia pred limitom a všetky na TKO. „Súper bude podľa všetkého komplexný zápasník, no jeho slabiny si nechám pre seba. Uvidíme, ako sa mi ich podarí využiť,“ zhodnotil rodák z Nitry. Šutka doposiaľ zaznamenal dve prehry vo svojej profesionálnej kariére, no ukončiť ho nedokázal žiaden súper: „Zatiaľ som prehral dvakrát a obidva zápasy boli práve na body. Neviem, či je to nejaká výhoda. Skôr musím zapracovať na tom, aby som tieto zápasy vyhrával a najlepšie bude nenechávať to na body, ale ukončiť to ešte pred limitom.

Napriek tomu, že mladý bojovník pochádza z Nitry, dlhodobo trénuje v bratislavskej OFE. „Príprava prebieha, dá sa povedať, rovnako ako vždy v OFA Bratislava. Okrem toho ma silovo a kondične pripravuje Miloslav Cebo u nás v Nitre,“ potvrdil. Šutka sa na najbližšom turnaji predstaví vo svojej tradičnej váhe, teda do 66 kilogramov: „Môj plán je byť pripravený a zvíťaziť v najbližšom zápase. Všetko ostatné sa uvidí až potom. Myslím, že perová váha sa postupne začne rozbiehať. Čo som si všimol, zopár zápasníkov by chcelo prejsť z ľahkej váhy do perovej, tak uvidíme.

V poslednej dobe sa stále viac skloňuje odchod tunajších zápasníkov do UFC. V prípade Šutku to je taktiež jeden z dlhodobých cieľov: „Samozrejme, sny a ciele v tomto športe mám a myslím si, že väčšina zápasníkov má cieľ dostať sa práve do UFC. Je to taká Liga Majstrov v MMA. Ja si ale skôr určujem krátkodobé ciele, ktoré sa snažím dosiahnuť,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora