Novinky - 08.10.2019 12:06

Zastaví Attila Végh rozbehnutého Karlosa Vémolu?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth

Po tom ako sme sa pred nedávnom detailnejšie pozreli na welterovú váhu v organizácii Oktagon MMA, sa tento raz o slovo hlási váhová kategória do 93 kilogramov. V poloťažkej váhe je hneď niekoľko zápasníkov, ktorí by chceli pomýšľať na titul, no promotéri stále držia v tajnosti, či ďalšou kategóriou s opaskom bude práve „deväťdesiattrojka“.

Počas svojej existencie sa Oktagon rozhodol poslať do obehu zatiaľ tri tituly, a to konkrétne v ťažkej, welterovej a bantamovej váhe. Čoraz viac sa však začína spomínať ďalšia váhová kategória, ktorá by mohla byť odmenená šampiónskym opaskom. Medzi zápasníkmi v poloťažkej váhe stále vyniká Karlos Vémola. Ten ťahá úctyhodnú sériu jedenástich víťazstiev v rade, keď ho naposledy porazil ešte Jack Hermansson, ktorý aktuálne patrí medzi špičku svojej váhy v UFC. Túto bilanciu sa však bude snažiť prelomiť miláčik publika nielen na Slovensku, ale aj v Čechách Attila Végh. Bývalý šampión Bellatoru sa s českým „Terminátorom“ stretne 9. novembra v pražskej O2 aréne v rámci zápasu storočia. Ten by mal ukázať, kto je československou jednotkou v poloťažkej hmotnostnej kategórii.

Zdroj: Oktagon MMA

Ešte donedávna bol fanúšikmi pasovaný do role obrovského favorita aj Jeremy Kimball. Ten ale po dvoch víťazstvách nad Milošom Petráškom prehral na poslednom turnaji Oktagon 14 s nemeckým ťažkotonážnikom Timom Feuchtom jednoznačne v prvom kole. Dvere Kimballa na ceste za titulom sa tak aspoň na túto chvíľu zatvorili. V momente, keď sa o popredné priečky v pomyselnom rebríčku tejto váhy pobijú Vémola s Véghom by tak pre „Grizzlyho“ dával zmysel duel s Brazílčanom Henriquem da Silvom, známym pod prezývkou „Frankenstein“. Ten naposledy prehral s dominantným Vémolom a tak má s Kimballom spoločnú prehru z posledného zápasu. Spomínaný Nemec Feucht sa núkal ako najbližší súper Viktora Peštu, no ukázalo sa, že organizácia má s bývalým zápasníkom UFC iné plány.

Práve Viktor Pešta si na novembrovom turnaji v O2 aréne mal zmerať sily pôvodne s Jeremym Kimballom a následne všetko nasvedčovalo tomu, že to namiesto Kimballa bude Timo Feucht. Neskôr však došlo k ohláseniu zápasu medzi Peštom a šampiónom ťažkej váhy Michalom Martínkom, čo na tento moment vyraďuje Peštu z bojov v poloťažkej váhe. To však môže využiť aspoň jeden z dvojice Miloš Petrášek – Joachim Christensen. Duel týchto dvoch bojovníkov sa taktiež uskutoční na turnaji Oktagon 15 a víťaz môže mať pomerne slušnú pozíciu do budúceho roka. Obaja svoje posledné zápasy prehrali, čo síce je nepríjemné, no minimálne jeden z nich svoju sériu pretrhne. Z pohľadu Petráška to bude zápas, ktorý môže veľa napovedať do jeho ďalšej kariéry, kým pre Christensena to zrejme bude posledná šanca zachovať si príslušnosť ako-tak použiteľného fightera, keďže svoje posledné štyri zápasy prehral.

Do hry sa pomaly zrejme vráti aj Jan Gottvald, ktorého tvrdo zastavil „Frankenstein“ na turnaji Oktagon 12 v Bratislave. Odvtedy sa český bojovník v klietke nepredstavil a podľa doterajších informácií to zrejme bude až začiatok budúceho roka, kedy sa Gottvald vráti do boja. Organizácia Oktagon MMA taktiež môže vytiahnuť z talóna ďalších nových zápasníkov, ktorí by mohli zamiešať kartami tejto váhy.

Zdroj: Oktagon MMA

V tejto chvíli sú teda isté dva duely a to konkrétne Karlos Vémola – Attila Végh a Miloš Petrášek – Joachim Christensen. Čo však prichádza do úvahy, je duel Jeremy Kimball – Henrique „Frankenstein“ da Silva, a to niekedy v prvej polovici roka 2020. Víťaz tejto zahraničnej konfrontácie by sa následne mohol predstaviť v potenciálnom titulovom súboji s víťazom duelu Vémola – Végh. Naopak, víťaz zápasu Petrášek – Christensen si ešte zrejme bude musieť pred potenciálnym titulom čo to odbojovať. Rozumným krokom by mohol byť zápas s porazeným z dvojice Kimball – Frankenstein, aj keď tam by „hrozilo“, že sa po tretíkrát stretne Petrášek s Kimballom, čo je veľmi nepravdepodobné. V zálohe tiež zostáva Timo Feucht, no ten zatiaľ nebol oficiálne predstavený pre ďalšie možné zápasy. Zatiaľ teda zostáva vo hviezdach, ako tento zamotaný príbeh dopadne, no možných záverov je hneď niekoľko.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora