Novinky - 09.10.2019 07:45

Karlosa som počas Oktagon Výzvy vôbec nevnímal, prezradil Attila Végh

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Štvrtá séria šou Oktagon Výzva je v plnom prúde, keď po štvrťfinálových súbojoch vidíme vzácne nerozhodné skóre. Pre Attilu Végha je pritom tento ročník špecifický, musel totiž čeliť niekoľkým zmenám.

Vy ste zasa trénerom slovenského tímu v Oktagon Výzve. V čom je táto séria iná, ako tie predchádzajúce?

Tak po prvýkrát vidíme v akcii ´gádžovky´, čiže máme prvú ženskú výzvu. Takisto po mojom boku nie je Ilja, ktorého nahradil Pagy. Ilja sa totiž pripravoval na zápas, čomu obetoval všetok čas.

Ako sa vám spolupracovalo s novým trénerským partnerom?

Spolupráca bola v pohode, robil si svoju robotu. Veľa ľudí možno má otázky v hlave, že čo tam hľadá, pretože nie je žiaden fighter, ale ja chcem pripomenúť, že on je niečo ako motor v OFA, hlavný motivátor. Vybudoval si tu rešpekt a čo povie, tak to platí.

Ako sa vám pracuje s dievčatami v porovnaní s chlapmi?

Ja som taká povaha, že sa veľmi rýchlo prispôsobím. Máme veľmi dobrý tím a baby si navzájom rozumejú. Máme tu aj Nikolku, čo je vlastne naša fighterka zo Spartakusu, takže ju som poznal. Potom je tu Lucia s Kikou, ktoré som spoznal až v šou. Sú super baby, počúvajú všetky naše pokyny, čiže je to super.

Vy ste už do prvého duelu nasadili Luciu Krajčovič, ktorá vyzvala azda najväčšiu favoritku Sandru Maškovú. Ako prebiehal výber dvojíc?

Už na začiatku sme si sadli a prediskutovali, ktorá súperka by komu pasovala a veľmi sme im v tom výbere nebránili, keďže baby poznali súperky často lepšie ako my.

Máte v tíme dve bojovníčky, ktoré sú výborné postojárky a nemali skúsenosti s MMA. Ako ste k nim pristupovali?

Robíme MMA a aj keď sú to thai boxerky, tak obe Lucie sme pripravovali aj na hru na zemi. V postoji sú výborné, to sme vedeli, preto sme sa sústreďovali na strhy, hlavne na obranu proti takedownom. V českom tíme je napríklad bojovníčka, ktorá má čierny opasok v jiu jitsu a na to sme sa museli pripraviť. Na druhej strane sme mali výhodu, že v živote nemala na rukách MMA rukavice. Stále sme to skúšali nastaviť tak, ako nám to vyhovovalo.

Český tím vedie Karlos Vémola. Je tento ročník v niečom špecifickejší, keďže vás čaká súboj storočia?

Vôbec to nevnímam, že tu Karlos je. Sústreďoval som sa na svoje tréningy, na výzvu a to, že mám s ním v novembri zápas, ma vôbec neovplyvnilo.