Novinky - 10.10.2019 23:21

Revolúcia v Oktagone? Pirát dlhodobo zranený, Gábor údajne na odchode

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Počas dnešného dňa sa na československej MMA scéne zrodili hneď dve mimoriadne zaujímavé informácie. Organizácia Oktagon MMA na sociálnych sieťach oznámila, že Samuel „Pirát“ Krištofič je zranený a zápasiť nebude zhruba jeden a pol roka. Následne sa v médiách objavili aj informácie hovoriace o odchode Gábora Borároša do konkurenčnej organizácie XFN.

Po zápase s Róbertom Pukačom na turnaji Oktagon 14 sa „Pirátovi“ skončila aktuálna zmluva s Oktagonom, po ktorej sa vynárali nové okolnosti týkajúce sa nasledujúcej kariére nového kráľa Bratislavy. Spomínali sa organizácie ako ACA, či Bellator, no zdá sa, že Krištofiča dlhšie v MMA zápase neuvidíme. Po oznámení „Pirátovho“ zranenia sa začali vynárať špekulácie o tom, či jeho kroky nepovedú ku konkurencii, konkrétne do XFN. To sám objasnil v live streame na svojej sociálnej sieti: „Čo sa týka XFN, sú tam nejaké kontakty a existuje možnosť, že by som tam absolvoval zápas čisto v stand-upe. Oslovili ma s ponukou, ale zatiaľ nie je nič podpísané,“ potvrdil Krištofič. Ten má rozsiahle problémy s chrbtom, ktoré môžu mať pre MMA kariéru slovenského bojovníka fatálne následky: „Robí mi to problémy pri wrestlingu a zápasení. Bez wrestlingu by nemalo zmysel pripravovať sa na MMA zápas. Momentálne neviem, či ešte niekedy budem môcť zápasiť MMA,“ dodal.

Doteraz najväčší adept na účasť v titulovom zápase sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou proti Davidovi Kozmovi nepredstaví, na čo reagovala aj organizácia Oktagon MMA. Tá včera uverejnila rebríčky jednotlivých váh a v tom welterovom sa „Pirát“ nachádzal hneď za šampiónom Kozmom. Dnes by ste ho tam však hľadali márne, z rebríčku sa totiž vytratil. Ako sám prostredníctvom live streamu potvrdil, chce pracovať na liečbe: „Budeme s tým pracovať, cvičiť a za také dva-tri mesiace uvidíme, čo bude a či budem potrebovať operáciu. Je to pre mňa smutné, ale musím myslieť aj na seba a na svoje zdravie,“ povedal. Nečakané správy tak náhle zasiahli domácu MMA scénu a ten, kto si myslel, že to bude jediná zaujímavá informácia, bol na omyle.

V podvečerných hodinách totiž špecializovaný portál MMA Shorties priniesol správu, podľa ktorej by sa na reštarte organizácie XFN mohol podieľať aj populárny Gábor Borároš. Portál sa odvoláva na jedného z novinárov, ktorý v minulosti ponúkol hneď niekoľko exkluzívnych informácii z okolia XFN. Zdá sa teda, že to konkurencia Oktagonu myslí vážne a pri pretlaku bojovníkov by tak momentálne jednotka na československom trhu mohla prísť o niektoré svoje hviezdy.

Nateraz teda nie je definitívne jasné, či sa Krištofič s Borárošom v XFN predstavia, no ak by sa tak stalo, dalo by sa hovoriť o istom type revolúcie v Oktagone. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce dni, no dá sa očakávať, že sa tieto dve novinky budú v médiách prepierať čoraz viac.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora