Novinky - 15.10.2019 12:32

Má Oktagon pripravený obrovský tromf?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

V posledných týždňoch sme sa detailnejšie pozreli na dve mimoriadne nabité váhové kategórie v organizácii Oktagon MMA. Tentokrát je na rade tá do 70 kilogramov, ktorá má taktiež fanúšikom čo ponúknuť a môže v nej dôjsť k nečakanému zvratu.

Na blížiacom sa turnaji Oktagon Prime 2, ktorý sa uskutoční 26. októbra v Košiciach, totiž obstarajú hlavný zápas Miroslav Štrbák a Karol Ryšavý. Na tom by nebolo samo o sebe nič zvláštne. Ryšavý je vo vynikajúcej forme a meno Štrbák má vo svete MMA svoju silu. Po zverejnení rebríčkov jednotlivých váhových kategórii však nastala otázka, prečo tento zápas nebude titulový. Štrbák je totiž v rebríčku ľahkej váhy na prvom mieste, zatiaľčo Ryšavý hneď za ním. Fanúšikovia tak adresovali Oktagonu jednoznačnú otázku: „Čo viac chcieť na titulový zápas?“

Odpovede na túto otázku sa môžu líšiť. Jednou z nich môže byť zaradenie Ľudovíta Kleina do zápasu o titul. To by však v tejto chvíli veľmi zmysel nedávalo, keďže sa Klein chce sústrediť hlavne na váhu do 66 kilogramov a je tiež blízko podpisu zmluvy s UFC. Ďalším adeptom by mohol byť Ivan Buchinger, no ten sa momentálne pripravuje na zápas, ktorý ho onedlho čaká v Maďarsku a hovorilo sa tiež o záujme poľskej organizácie KSW. Táto možnosť teda taktiež nie je veľmi pravdepodobná. Otvára sa teda priestor pre zápasníka, ktorý je často prehliadaný a nedocenený. Áno, šancu v zápase o titul ľahkej váhy by mohol dostať Vojto Barborík.

Bojovník s takmer dokonalým skóre naposledy zápasil v apríli tohto roka na turnaji PCF 20, no sám promotér Oktagonu Ondřej Novotný už spomínal, že s Barboríkom rieši prípadný zápas pod hlavičkou najväčšej československej organizácie. Rodák z Nitry by navyše nemusel mať veľký problém so zápasom v ľahkej váhe, keďže rozmedzia v nižších váhach nie sú také drastické ako v tých vyšších. Fanúšikovský záujem o takýto zápas by bol taktiež obrovský bez ohľadu na to, či by sa Barboríkovi postavil Štrbák, alebo Ryšavý.

Do súboja o titul však budú chcieť prehovoriť aj ďalší. Minimálne dvojica Mateusz Legierski a Ronald Paradeiser. Oboch čaká do konca tohto roka ešte aspoň jeden zápas. Legierski narazí v O2 aréne na Bahníka, kým Paradeiser zaskočí za zraneného Pajtinu proti Dohnalovi v Košiciach. V prípade, že obaja vo svojich zápasoch uspejú, situácia sa opäť mierne zamotá. V prospech Poliaka hovorí fakt, že Paradeisera už porazil a tak by bol pravdepodobnejší zápas s porazeným z dvojice Štrbák – Ryšavý. Populárny „Rony“ by sa prípadne mohol ešte stretnúť s Jaroslavom Jartimom, no to je už veľmi ďaleká budúcnosť.

V tejto chvíli je jasné, že zápas Štrbáka s Ryšavým nebude titulový a tak sa dá očakávať eso v rukáve, ktoré majú pripravené promotéri Oktagonu. Či to bude práve spomínaný Vojto Barborík ukáže čas, no vychádza to ako jediný rozumný dôvod, prečo nebude konfrontácia na turnaji Oktagon Prime 2 súbojom o titul. Vo svete MMA však človek nikdy nevie...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora