Novinky - 18.10.2019 11:33

Michal Martínek: Som champ a chránim hradby Oktagonu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už o pár týždňov sa v pražskej O2 aréne uskutoční turnaj Oktagon 15, kde hlavný zápas večera obstará dvojica Attila Végh a Karlos Vémola. Fanúšikovia sa však dočkajú aj titulového zápasu a to konkrétne v ťažkej váhe. Aktuálny šampión Michal „Blackbeard“ Martínek totiž bude chrániť svoj opasok pred skúseným Viktorom Peštom.

Český zápasník v priebehu tohto roka absolvoval len jeden zápas. Nie však všelijaký. Koncom júla sa predstavil v Dana White Contender Series, kde by si po prípadnom víťazstve mohol vybojovať zmluvu s UFC. To sa však nestalo, Martínek utrpel prvú prehru v kariére, no s odstupom času to neberie negatívne: „Vnímam to ako obrovskú skúsenosť a zážitok. Všetko sa deje pre niečo,“ skonštatoval. Zároveň tiež potvrdil, že prvá kariérna porážka na ňom nezanechala vážnejšie stopy: „Myslím, že prehra nemá dôvod ovplyvniť nadchádzajúci výkon, pretože nie je dôležité, čo bolo včera. Dôležité je čo sa deje teraz a čo bude zajtra. Treba sa poučiť z chýb a ide sa ďalej. Športový život je príliš krátky na to, aby som sa dlho vracal do minulosti.“

Najbližšie sa „Blackbeard“, ako znie Martínkova prezývka, predstaví proti Viktorovi Peštovi. Tento zápas však medzi fanúšikmi vyvolal vlnu nevôle, keďže promotéri po turnaji Oktagon 14 povedali, že právoplatným vyzývateľom Martínka je Martin Buday. Aktuálny kráľ ťažkej váhy si z toho však veľkú hlavu nerobí: „Bolo mi povedané, že sa rysuje Buday. Povedal som, že dobre. Potom bola možnosť ísť s Peštom. Povedal som, že dobre. Mne to je jedno, súperov si nevyberám. Som champ a chránim hradby Oktagonu pred kýmkoľvek. Champ si súperov nevyberá, ale koná. Nezaujíma ma, čo kto hovorí, nech ľudia hovoria, čo chcú. Viem, čo chcem ja a rád prejdem k veci, keď na to dôjde,“ odpovedal jasne.

Viktor Pešta je bývalý zápasník UFC, ktorý naposledy zápasil na turnaji Oktagon 13 v catchweight do 96 kilogramov. Tentokrát teda musí zvládnuť limit 120 kilogramov, ktorý je maximom v ťažkej váhe. Na opačnej strane však bude stáť typická ťažká váha, no podľa slov Martínka veľký rozdiel vo váhe nebude: „Myslím si, že žiadna hmotnostná prevaha nebude. Taktiež by to nemalo v tomto type zápasu hrať rolu. Je možné, že nejaké 2-3 kilá budem mať naviac, no myslím si, že v ťažkej váhe to je úplne jedno,“ potvrdil. Ako jeden z mála fighterov svoju prípravu na každý zápas obmieňa: „Na každý zápas sa pripravujem inak. V kocke – mesiac fyzička, sila a techniky do zápasu. Mesiac kempy a zvyšok už len dolaďujem. Taktiež absolvujem dosť sparingov.“

Po anabáze v Amerike to pre Martínka bude prvé vystúpenie pred domácimi fanúšikmi po viac ako roku: „Bolo poznať, že som viac ako rok nezápasil kvôli kolenu. Ozajstný fight pred toľkými ľuďmi je iný ako zápasy v telocvičniach, alebo sparingy na tréningu. Ako champ, ktorý som a mám v pláne ním byť, nemôžem zápasiť pravidelne. Mám tiež rozrobené nejaké ďalšie ponuky a plány. Chcem vysokú úroveň a dobré zápasy. To je to, čo potrebujem. Poriadny krst ohňom,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora