Novinky - 21.10.2019 14:11

Vojto Barborík: Nepociťujem tlak, ale väčšiu zodpovednosť voči sebe samému

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už o necelé tri týždne sa celá československá MMA scéna na pár hodín zastaví. V pražskej O2 aréne sa totiž uskutoční s najväčšou pravdepodobnosťou prelomový turnaj na našom území. Na Oktagone 15 sa okrem zápasu storočia fanúšikovia dočkajú aj ďalších zaujímavých mien. Jedným z nich je aj slovenský zápasník Vojto Barborík.

Najnovšia posila Oktagonu má takmer dokonalé skóre. Barborík vyhral zo svojich jedenástich profesionálnych zápasov desať, keď si jedinú porážku pripísal s Tomášom Deákom: Už nad tým nepremýšľam. Po tejto prehre som si uvedomil, že ak to s profesionálnou kariérou myslím vážne, niečo sa musí zmeniť. Ubehol nejaký ten rok a ja môžem byť len rád, čo mi to dalo a kde teraz som, zaspomínal si. V tomto roku absolvoval nitriansky rodák len jeden zápas a to v organizácii PCF. Tentokrát sa však predstaví už pod krídlami Oktagonu: Nebola to jediná ponuka, ale určite jedna z tých, ktoré mi veľmi pomôžu v mojej ceste. Zároveň mne a môjmu trénerovi splnili všetky požiadavky, potvrdil. Svoje ďalšie pôsobenie v PCF následne vylúčil: S organizáciou PCF nemám žiadnu zmluvu a nezúčastním sa žiadneho zápasu.

Najbližším súperom slovenského fightera bude v pražskej O2 aréne Nemec Sasha Belov. Dá sa očakávať, že Barboríka bude hnať vpred vypredaná hala, na čo sa sám veľmi teší: Uvedomujem si to a úprimne sa na to teším. S radosťou nastupujem na takýto event. Budem pripravený na zápas a tá atmosféra mi pomôže ho vyhrať, popísal svoje pocity. V Oktagone by mal nastupovať vo váhovej kategórii do 66 kilogramov, no vylúčený nie je ani posun vyššie: Prevažne sa chcem držať svojej váhy a nie príliš skákať skrz kategórie. Chcem sa posúvať v rankingu, aby následne prišli lepšie zápasy. Zaujímavá ponuka to však môže zmeniť.

Séria Vojta Barboríka bez prehry sa v deň zápasu na Oktagone 15 prehupne do svojho šiesteho roku. Pre samotného bojovníka to však nie je žiadna forma tlaku: To som si ani neuvedomil. Nepociťujem tlak, ale väčšiu zodpovednosť voči sebe samému, aby som pristupoval k tréningom, zápasom a k životu ešte lepšie ako doteraz. Každá výhra ma motivuje a utvrdzuje v tom, že to čo robím, robím dobre a treba v tom pokračovať, rozrozprával sa. Slovenský reprezentant počas tohto roka absolvoval aj prestížny kemp organizácie KSW. Spomínalo sa, že by sa mohol tiež zúčastniť niektorého z turnajov: Kemp bol na veľmi dobrej úrovni. Boli tiež nejaké kontakty a ponuky, ale všetko má svoj čas a teraz je čas, aby som sa ukázal v Oktagone, odpovedal jasne.

Barboríkove ambície sú po návrate do Oktagonu jednoznačné: Mojim cieľom je hlavne ďalší rok zápasiť so zahraničnými súpermi konštantne a bez zranenia. Všetko ostatné sa vyvinie,“ potvrdil. Pri pohľade na budúcnosť taktiež spomenul aj zahraničie: „Jasné, že mám chuť ísť zápasiť aj do zahraničia. Pokiaľ však nepríde adekvátna ponuka, budem s radosťou zápasiť v Oktagone, dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora