Novinky - 23.10.2019 18:44

Mateusz Legierski: Bol som prekvapený, ako dobre to tu funguje

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Na blížiacom sa turnaji Oktagon 15 sa v pražskej O2 aréne predstaví aj neporazený poľský bojovník Mateusz Legierski. Ten má na svojom konte už dva cenné skalpy v najprestížnejšej organizácii v Česku a na Slovensku, keď porazil Michala Konráda a následne aj Ronalda Paradeisera. Tentokrát by rád pridal tretiu výhru v rade práve na pôde Oktagonu.

Ešte pred galavečerom Oktagon 11, ktorý sa uskutočnil v marci tohto roka v Ostrave, Legierskeho nepoznal na domácej scéne takmer nikto. Do zápasu s Michalom Konrádom zaskočil ako náhrada za zraneného Lukáša Pajtinu a po dominantnom víťazstve utíšil vypredanú halu: „Prvé kontakty medzi mnou a organizáciou prebehli práve pred zápasom s Michalom Konrádom,“ potvrdil. Ako však sám dodal, ponuky mal aj z iných strán: „Áno, mal som ponuky aj z iných zahraničných organizácii, no rozhodol som sa pre Oktagon.“

Následne prišlo aj druhé víťazstvo, keď Legierski možno trošku prekvapivo zdolal aj domáceho miláčika tribún Ronalda Paradeisera. Postupne si tak začal na svoju stranu prikláňať aj divákov: „Bol som prekvapený, ako dobre to tu funguje a akí skvelí sú fanúšikovia. Vyzerá to ako jedna z najlepších organizácii v Európe,“ povedal. Na svojho najbližšieho súpera, ktorým bude Jakub Bahník sa už v plnom prúde pripravuje: „Všetko ide podľa plánu. Necitím žiaden tlak. Myslím si, že Jakub je dobrý fighter, ale cítim sa sebavedomo,“ skonštatoval.

Po svojom druhom víťazstve v Oktagone si mladý poľský bojovník vypýtal súboj o titul. Ten však zatiaľ nedostal a všetko nasvedčuje tomu, že samotná organizácia ešte opasok vo váhe do 70 kilogramov tento rok neodovzdá. Adeptov naň však je už teraz niekoľko: „Áno, mojim snom je dopracovať sa k titulu,“ odpovedal jednoznačne. V minulosti sa spomínal jeho zápas s Karolom Ryšavým, no ten sa mal predstaviť na Oktagon Prime 2 s Miroslavom Štrbákom. Kvôli zraneniu Ryšavého sa však tento duel neuskutoční. Legierski mal v tejto konfrontácii jasno a ešte pred oznámením zranenia nám odpovedal: „Myslím si, že Štrbák porazí Ryšavého. Ja by som s ním potom mohol ísť o titul,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora