Novinky - 25.10.2019 10:14

Zápas o titulového vyzývateľa, či návrat strateného syna

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Organizácia Oktagon MMA má dnes na programe ďalší zo svojich turnajov. V košickej Crow Aréne to bude jeden z "menších" galavečerov a to Oktagon Prime 2. Ten sa však potýkal s niekoľkými problémami, čo sa týka štartovky, no promotéri sa snažili zachrániť, čo sa dalo.

Z pôvodne plánovaných štrnástich zápasov sa napokon uskutoční dvanásť. Večer otvoria dva amatérske duely medzi domácimi nádejami. Na karte "Prelims" sa uskutoční päť zápasov. Všetky sú zložené z domácich, teda československých fighterov. Zo známych mien sa na nej objavia Aziz Dauliatov, či Matúš Šutka.

Hlavná karta zložená z piatich zápasov začne zápasom ľahkej váhy medzi domácim Samuelom Daňkom a navrátilcom po zranení Františkom Fodorom. Po nich sa o slovo prihlási ďalší zápasník z východného Slovenska, Denis Tripšanský. Ten si zmeria sily s Tomášom Le Sy v perovej váhe. Očakávaný zápas Václava Mikuláška s Branislavom Zuzákom by mohol mať pomerne rýchly koniec, no v MMA je všetko otvorené.

Dvojica hlavných zápasov sa napokon uskutoční aj so zahraničnými bojovníkmi. Navrátilec do Oktagonu Miroslav Štrbák sa pôvodne mal stretnúť s Karolom Ryšavým v ostrosledovanom zápase večera, no po zranení šampióna Oktagon Výzvy 3 museli promotéri hľadať náhradu. Tú našli v Brazílii, odkiaľ pricestuje Max "Magnum" Lima. Tento duel bude napokon v catchweight do 73,5 kilogramov. O povestný klinec večera sa postarajú Jozef Wittner a Máté Kertész. Fight, ktorý mal byť pôvodne až druhý od konca sa po zranení Ryšavého presunul na hlavný a dá sa očakávať, že jeho víťaz sa začiatkom budúceho roka stretne v titulovom zápase s Davidom Kozmom.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora