Novinky - 25.10.2019 08:00

František Fodor: Počas pauzy som sa veľmi úprimne spoznal ako človek

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Po ročnej pauze sa vracia na scénu jeden zo základných pilierov úvodnej Oktagon Výzvy František Fodor. Zástupca Octagon Fighting Academy bude v Košiciach čeliť domácemu bojovníkovi Samuelovi Daňkovi a neočakáva nič iné ako životnú formu.

Vás sme v klietke nevideli pomerne dlhú dobu. Prečo?

Bolo to hlavne zo zdravotných dôvodov, s čím som sa na sociálnych sieťach, ani u promotérov, veľmi nechválil. Liečil som si zranenie chrbta, mal som vysunutú platničku a po zápase s Konrádom som cítil, že ešte nie som dostatočne fyzicky pripravený. V zápase som sa cítil super a s odstupom času môžem povedať, že bol vyrovnaný, len fyzicky som na tom nebol ešte tak dobre. Okrem toho som si ešte musel doliečiť pár maličkostí a aj preto sa teším, že som už v plnej sile.

Čo sa za ten rok vo vašom živote zmenilo? Zaradili ste do prípravy nejaké nové prvky?

Za tú dobu, prostredníctvom toho zranenia, som sa veľmi úprimne spoznal ako človeka a možno použijem také klišé, že som sa našiel. Veľmi som sa posunul najmä po psychickej stránke, ako keby som viac dozrel. Ani by som nepovedal, že som zaradil niečo nové, ale skôr som sa vrátil k starým hodnotám a docenil tak seba ako fightera. Trénujem na sto  percent a verím svojim tréningovým procesom. Verím, že to prinesie svoje ovocie.

Ako by ste zhodnotili vášho súpera Samuela Daňka?

Súpera naštudovaného veľmi nemám, pár zápasov som však videl. Hodnotím ho ako mladého, talentovaného, dravého bojovníka. Určite bude chcieť doma vyhrať, tak ako všetci, čo idú do klietky. Ak by som mal byť konkrétny, tak je určite húževnatý a tvrdý, je to nová krv na scéne, tak na tieto veci si budem dávať pozor.

Zdroj: Neruda Production

V akých aspektoch boja by ste mali mať prevahu?

Myslím si, že nie až tak technicky zdatný hlavne v postoji. Moja silná stránka bude v boj v postoji, ale všeobecne si myslím, že som všestrannejší a ostrieľanejší bojovník. Myslím si, že v každom aspekte boja budem mať navrch, že som lepší bojovník. Nechcem ale nič podceniť a ostávam maximálne sústredený za súboj.

Vy sa predstavíte na východe zrejme prvýkrát vo svojej kariére.

Zdá sa mi, že ani ako profesionál, ani ako amatér som na východe ešte nevystúpil, sám som sa nad tým zamýšľal. Veľmi sa na to teším, celkovo aj na publikum, aj na to, že pre nás vznikol Oktagon Prime, čo je paráda, že máme takúto možnosť zápasiť.

Váš súper bude na domácej pôde a podľa stávkových kancelárií nebudete favoritom. Ako to beriete?

Bojovať sa bude 25. októbra v klietke a nie podľa kurzov, ktoré nastavili nejakí ľudia na základe minulosti, čiže toto ma naozaj neovplyvňuje.

Aké pocity máte pred týmto dôležitým duelom, hlavne po ročnej pauze?

Je to super pocit, ani som si neuvedomil, že je to taká dlhá doba. Dúfam, že teraz budem bojovať častejšie, lebo fyzicky aj psychicky sa cítim v najlepšej forme. V príprave som si odviedol robotu na 110 percent a už sa teším na boj.

Samozrejme, ako každý človek pociťujem emócie ako strach, očakávanie, napätie, môžeme to nazvať aj tlakom, ale už som dosť veľký na to, aby som to zvládal. Nedávam tomu až takú veľkú váhu, som tu na to, aby som ukázal na čo som trénoval, čiže sa teším na boj a špeciálny tlak nepociťujem.