Novinky - 26.10.2019 10:33

Ďalší turnaj Oktagonu s niekoľkými prekvapeniami

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Včera večer sa vo vypredanej košickej Crow Aréne uskutočnil turnaj Oktagon Prime 2, ktorý priniesol množstvo zaujímavých momentov. Ešte pred turnajom sa nútene museli zrušiť očakávané zápasy, no napriek tomu dokázala organizácia dokázať, že je jednotkou na československom trhu.

Z karty "Prelims" zaujali najmä dva zápasy s už pomerne známymi menami. Aziz Dauliatov po svojom návrate zvíťazil, keď v druhom kole porazil domáceho Martina Muchu technikou rear-naked choke. V hlavnom zápase úvodnej sekcie zase slovenský zápasník Matúš Šutka podľahol nováčikovi v organizácii Jakubovi Dykovi na body.

Hlavnú kartu galavečera otvoril zaujímavý duel domáceho Samuela Daňka s Bratislavčanom Františkom Fodorom. Papierové predpoklady sa nenaplnili a Fodor ukončil Daňka v treťom kole na TKO. Ďalším domácim fighterom, ktorý neuspel sa stal Denis Tripšanský. Ten síce v zápase dominoval, no Tomáš Le Sy predviedol v druhom kole krásny neskorý high-kick, ktorým ukončil svojho súpera. Očakávaný zápas Václava Mikuláška s Branislavom Zuzákom sa skončil hneď v prvom kole a to víťazstvom Mikuláška na TKO.

Zdroj: Oktagon MMA

Dva hlavné zápasy večera splnili to, čo sa od nich očakávalo. Miroslav Štrbák zvládol na body poraziť Maxa Limu a predviedol tak úspešný návrat do Oktagonu, zatiaľčo Máté Kertész v samom závere prvého kola ukončil domácu nádej Jozefa Wittnera. Pre mnohých prekvapenie, no Kertész potvrdil svoje schopnosti a vypýtal si tak titulový zápas s Davidom Kozmom, ku ktorému zrejme aj dôjde a to 14. marca 2020 v Ostrave na turnaji Oktagon 16.

Najbližšie sa kolos Oktagonu sťahuje do Prahy, kde sa 9. novembra uskutoční Oktagon 15 vrátane zápasu storočia Végh vs. Vémola. Budúci rok odštartuje galavečerom v Šamoríne, konkrétne v X-Bionic Sphere, kde je naplánovaný turnaj Oktagon Prime 3 a to na 15. februára. Jeho hlavným zápasom by mal byť duel Karola Ryšavého s Miroslavom Štrbákom. Z číslovaných turnajov bude prvým v roku 2020 práve spomínaný Oktagon 16. Už 14. marca v Ostrave.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora