Novinky - 06.11.2019 19:33

Viktor Pešta: Bolo mi jasné, že ak Kimball prehrá, na náš zápas zrejme nedôjde

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Už o pár dní sa uskutoční najprestížnejší tohtoročný MMA turnaj na domácej scéne. V pražskej O2 aréne na fanúšikov čaká veľká dávka zaujímavých zápasov. Okrem iného uvidia aj obhajobu opasku ťažkej váhy, v ktorom Michal Martínek bude strážiť hradby Oktagonu pred bývalým zápasníkom UFC Viktorom Peštom.

Pešta naposledy zápasil v lete, keď pod holým nebom na pražskej Štvanici porazil Američana Mika Kyla v prvom kole. Zápas sa uskutočnil v catchweight do 96 kilogramov, čo však nepovažuje český bojovník za príliš dôležité: „Cítil som sa dobre, ale nemyslím si, že by to bola zásluha zhadzovania," zaspomínal si na tento duel. Pôvodne sa 29-ročný zápasník mal v O2 aréne predstaviť s populárnym Jeremym Kimballom, no z tohto zápasu po prehre Američana na Oktagone 14 vzišlo: „Ten zápas nikdy nebol oficiálne potvrdený. Bolo mi jasné, že pokiaľ Kimball prehrá, tak na náš zápas zrejme nedôjde. Ale áno, po Oktagone 14 to bolo jasné," potvrdil Pešta.

Nad ponukou zápasiť o titul ťažkej váhy najprv síce váhal, no napokon túto výzvu prijal: „Najskôr som si nebol istý, pretože som chcel pokračovať na svojej ceste do poloťažkej váhy. Potom som si ale povedal, že to je jedno a že chcem veľký zápas," ozrejmil. Príprava na zápas s Martínkom tak prebieha v plnom prúde: „Žiadne zásadné zmeny neprebehli. Martínek je ľavák, takže tomu sme sa museli prispôsobiť, ale inak to je veľmi podobné," povedal český reprezentant. Aktuálny šampión ťažkej váhy je pre Peštu známym súperom: „Každý zápasník sa vyvíja, takže ani on určite nebude rovnaký. Na druhú stranu, od jeho posledného zápasu neubehlo veľa času, takže tie zmeny asi nebudú až také dramatické," dodal.

Zdroj: Oktagon MMA

Pre Viktora Peštu to bude druhý zápas pod hlavičkou Oktagonu. Pôvodne uvažoval nad presunom do poloťažkej váhy, no otvorený je aj iným ponukám: „Ešte uvidím podľa toho, aké budú ponuky a čo mi bude viac vyhovovať," potvrdil. V minulosti pôsobil hneď v niekoľkých zahraničných organizáciach, čo ho stále láka aj do budúcnosti: „Časom by som sa rád ešte ukázal v zahraničí, ale teraz je mojím domovom Oktagon," povedal na záver. Či sa Peštovi podarí vziať Michalovi Martínkovi titul sa dozvieme už túto sobotu...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora