Novinky - 07.11.2019 07:00

Ilja Škondrič: Napriek všetkému hejtu sa veci zmenili vo veľký prospech Attilu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 15 je na spadnutie, keď do súboja storočia odpočítavame posledné hodiny. Hlavnú úlohu pritom budú zohrávať bojovníci, ktorých má pod svojimi krídlami Ilja Škondrič. A ten nešetril slovami chvály.

Vy pripravujete na podujatie Oktagon 15 viacero bojovníkov. Najväčšia pozornosť sa ale upiera na Attilu Végha. V akej je forme?

Attila je v skvelej fyzickej aj psychickej forme, v jeho prípade si nič iné ako výhru nepripúšťam. Zapracovali sme vyslovene na všetkých aspektoch a tá prehra a hejt aj od Vémolu bol tak silný, že sa tam pár vecí zmenilo. Musím ale povedať, že vo veľký prospech Attilu.

Na akých aspektoch boja ste pracovali najviac?

Príprava bola natoľko rozmanitá, že sa nedá ani popísať, čo všetko sme robili. Priorita bola, aby mal Attila kvalitných sparing partnerov, čo sa týka zápasenia, to bolo číslo jedna. Nezanedbali sme ale ani ostatné aspekty MMA, takže si myslím, že Attila bude výborne pripravený a teší sa na zápas. Ja ako tréner môžem byť len spokojný, že Attila dal do prípravy 110 percent a keď cítim, že sa na zápas teší, tak som spokojný aj ja.

Ďalšie zvučné meno na karte bude Gábor Borároš. Absolvovali ste s ním celú prípravu?

Gábor trénuje aj tu aj v Trnave, kde chodím taktiež trénovať, čiže ho mám pod dohľadom. Má taktiež veľmi dobrú formu a predpokladám výhru. Sila, výbušnosť a agresivita bude na strane Gábora, neviem v čom by ho mohol Brazílčan ohroziť. Gábor má trocha svojský prístup k tréningu, ale myslím si, že dal zo seba maximum, aby v zápase vyhral.

Zdroj: Facebook

Po dlhých mesiacoch podpísal Oktagon MMA jeden z najlepších domácich zemiarov Vojto Barborík. Čo od neho očakávate?

Vojto Barborík je vo veľmi dobrej forme. Zapracoval na všetkých aspektoch, veľmi sa posunul v stand upe, na ktorý mu dozerá Igor Daniš, za čo ho musím pochváliť. Súpera z Nemecka nepodceníme, má základy aj vo wrestlingu, v combat sambe a niečo aj v stand upe. Je to nenápadný súper, ale tiež má svoje kvality. Vojto je ale perfektný zemiar, zdokonalili sme aj postoj, čiže sa nemáme čoho báť.

Azda najväčší rozruch spôsobilo umiestnenie duelu Benko vs Štáfek na hlavnú kartu. Ako to vnímate?

Tí, čo hejtujú Peťa a Štáfeka, nech si to idú vyskúšať. Nech sa ukážu, že môžu byť pre Oktagon zaujímaví, ako to dokázali oni. Ich čísla sledovanosti sú vyššie ako u kohokoľvek iného, čo je pozitívne aj pre profesionálov, keďže dostávajú MMA medzi širokú verejnosť.

Čo sa za ten rok od zápasu s Lakym u Peťa Benka zmenilo?

Benko sa v prvom rade posunul do strednej váhy, to by som chcel dať do pozornosti, že pred dvoma rokmi mal v úvodzovkách 150 kíl a teraz ide 84-ku. Samozrejme do váhy chudne, ale po súboji mu nižšia váha určite zostane.

Čo sa týka prípravy, tak veľmi drie, aj keď mal nejaké osobné problémy. Poslednú dobu vkladá do tréningov veľké srdce, čo mu človek povie to spraví. Dokonca by som povedal, že má často väčšie vôľové vlastnosti ako hociktorý profík. Štáfeka určite nepodceňujeme, okrem MMA sa venuje mnohým ďalším športom. Je to atletická postava, mladý chlapisko. Peťo to nebude mať ľahké.