Novinky - 09.11.2019 22:58

Video: Attila Végh knokautoval Karlosa Vémolu!

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Zápas storočia trval dve minúty a sedem sekúnd. Len toľko sa zdržala v klietke najväčšia osobnosť slovenských zmiešaných bojových umení s tou českou. Karlos Vémola sa dvakrát pokúsil dianie dostať na zem, kde podľa všetkých prognóz mohol zápasu dominovať. Attila Végh však oba jeho pokusy s prehľadom zneškodnil a sám poslal na súpera niekoľko dobre mierených tvrdých úderov. Po tom poslednom sa už Čech nezorientoval a ostal ležať. Pre veterána UFC šlo o prehraný zápas po štyroch rokoch, zatiaľ čo Végh sa perfektne zorientoval po júnovj domácej prehre s Virgilom Zwickerom.

Čo povedali po zápase?

  "Predchádzajúca prehra ma brutálne nakopla. Týždeň po nej som sa trápil, ale potom prišla ponuka, že pôjdem s Karlosom. Znova sa vo mne niečo zobudilo, začal som opäť drieť ako blázon. Štyri mesiace sme robili s celým mojím tímom, nie je to len o mne. Prešiel som si za štyri mesiace peklom, po každom tréningu som mal slzy v očiach. Mal som jediný cieľ, aby som zdolal Karlosa. Nedával som do toho emócie, mal som mentálneho kouča, ktorý mi pomohol. Všetko bolo nastavené a vyšlo to," povedal Végh na pozápasovej tlačovej konferencii.
  

Karlos Vémola prehral knokautom po prvýkrát v živote. Pri 27 víťazstvách to bola jeho šiesta prehra. "V prvom rade musím zagratulovať veľkému slovenskému šampiónovi. Okomentovať zápas nemôžem, pretože som ho nevidel a príliš si z neho nepamätám. Určite bola chyba, že som do toho nešiel agresívne ako vždy. Neviem, či ma zamrazila aréna, možno som nerešpektoval jeho údery. Nemyslel som si, že budú také tvrdé. Musím sa pozrieť, kde som urobil chybu. Všetky sny sa mi rozplynuli, musím sa s tým vyrovnať a zamyslieť sa, čo bude so mnou. UFC sa mi už nepodarí, ak mi Attila s promotérmi ponúknu odvetu, musím ísť po nej. Teraz som mohol stratiť všetko, v odvete by som už nemal čo stratiť. To nič nemení na tom, že dnes vyhral lepší, a to bol Attila Végh."

Celý program turnaja Oktagon 15 začal už o 18:00 a jedenásť zápasov ponúklo takmer štyri hodiny trvajúcu šou. Všetko odštartoval prvými zápasmi nižšia karta, ale aj jej súčasťou boli viaceré kvalitné zápasy a predviedli sa známe mená domácej scény. Pavel Salčák v prvom zápase večera dokázal pred plniacou sa halou vylepšiť svoju profesionálnu bilanciu. V minulosti český bojovník už absolvoval Oktagon Výzvu a pridal aj "plnohodnotný" zápas na Oktagone 9 v minulom kalendárnom roku. Jeho stret so Slovákom Simonom Michálkom nemal dlhé trvanie a už v prvom kole sa do Salčákových štatistík zapísal triumf na TKO. Hneď po ňom prišiel jediný ženský duel večera. Lucia Krajčovič v ňom dokázala, že je mimoriadne kvalitnou postojárkou, má tvrdé údery a presvedčila o tom Barboru Cypriánovú.

Vojto Barborík

Jedným z lákadiel turnaja a zároveň vrcholov prvej karty bol Vojto Barborík. Ten si v apríli zaokrúhlil bilanciu na 10 víťazstiev a jedinú prehru. Tú mu ešte v roku 2014 uštedril Tomáš Deák, dnes už šampión Oktagon MMA. Jeho súperom bol Rus s nemeckým pasom Saša Belov, ktorý bol nezdolaný v piatich súbojoch. To už je minulosť. Hneď v prvom kole dokázal Barborík zápas dostať na zem a tam ukázal svoju dominanciu. Po jedenástom kariérnom víťazstve dostal priamo v oktagone možnosť vyzvať niekoho z domácej scény, čo odmietol. Vyhlásil, že s českými a slovenskými fightermi by rád trénoval a zlepšoval sa, zatiaľ čo veľké zápasy chce zvádzať s cudzincami.

Po júlovom víťaznom návrate do Oktagonu Jakuba Běleho sa bučalo.

Nie však na samotného bojovníka, ale na prirýchle ukončenie duelu s Miroslavom Brožom. Teraz sa v Prahe tento bitkár predstavil opäť v snahe vydolovať svoje šieste kariérne víťazstvo, no plány mu pokazil David Hošek, ktorého aktualizovaná bilancia je 4-1. V úvode to pritom preňho nevyzeralo ružovo, ale dianie dokázal strhnúť pod svoju kontrolu. Stalo sa tak ešte v rámci prvého kola a pokračovalo sa tak v nastolenom trende krátkych duelov. Inak to nebolo ani v stretnutí poľského "dynamitu" Mateusza Legierskeho, ktorý neostal svojej povesti nič dlžný a názorne to predviedol proti Jakubovi Bahníkovi. Pre Čecha to bola štvrtá kariérna prehra. Miloš Petrášek potreboval víťazstvo ako soľ a priestor na to získal v poslednom zápase nižšej karty proti Dánovi Joachimovi Christensenovi. Ten bol pritom ďalšou poriadnou výzvou, veď absolvovaných má po dnešku už 23 súbojov v MMA. Ten s Petráškom mal preňho šťastný koniec, zatiaľ čo "Meloun" prehral po tretí raz v rade, čo je v MMA nezávidenia hodná pozícia.

Hlavná karta

Hlavnú kartu otváral súboj, ktorému bola venovaná veľká pozornosť najmä po marketingovej stránke. Do akcie sa totiž dostal herec Jakub Štáfek a proti nemu Peter Benko, ktorý toho vo svojom živote okúsil skutočne veľa, vrátane bojových športov. Nezvyčajný súboj rozjasal halu po 69 sekudách, kedy pripravil Štáfek peknú sériu úderov a po nej sa jeho súper bezvládne zrútil k zemi. Po nich klietku obsadili dvaja cudzinci. Poľsko-brazílsky súboj obstaral Robert Bryczek, pre ktorého šlo o druhý súboj odbojovaý vo farbách Oktagon MMA, no tým prvým vykročil smerom k vyzývateľskému právu vo welterovej váhe. Na opačnej strane však bol Leandro Silva s ôsmimi vystúpeniami v UFC a samotný duel držal plne pod svojou kontrolou, každým kolom dominoval výraznejšie a zaslúžene vyhral.

Boráros takmer vykrvácal

Jedným z top ťahákov večera bol aj Gábor Boráros, ale zaznamenal  smolnú prehru. V konfrontácii dvoch vyhlásených predčasných ukončovateľov inkasoval nepríjemné naskočené koleno od Kaika Brita. To na pohľad len škrtlo jeho tvár, avšak spôsobilo veľkú tržnú ranu, pre ktorú rozhodca dianie ukončil už v úvodnom kole. Slovenská hviezda opúšťala v krvi klietku výrazne skôr ako plánovala a neabsolvovala ani oficiálne vyhlásenie víťaza. To isté platilo aj o Viktorovi Peštovi v hlavnom predzápase večera. Veterán UFC nenaplnil pozíciu papierového favorita v titulovom zápase ťažkej váhy proti Michalovi Martínkovi a vzdal sa pre zlomeninu sánky. "Blackbeard" sa tak dokázal utriasť po neúspešnom pokuse preniknúť do UFC a ako avizoval, uhájil hradby Oktagonu pred dobyvateľom.

Pavel Salčák def. Simon Michálek
Lucia Krajčovič def. Barbora Cypriánová
Vojto Barborík def. Saša Belov
David Hošek def. Jakub Běle
Mateusz Legierski def. Jakub Bahník
Joachim Christensen def. Miloš Petrášek
Jakub Štáfek def. Peter Benko
Leandro Silva def. Robert Bryczek
Kaik Brito def. Gábor Boráros
Michal Martínek def. Viktor Pešta
Attila Végh def. Karlos Vémola

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora