Novinky - 10.11.2019 14:33

Prečo Attila Végh vyhral už na vážení?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Dátum 9. novembra 2019 sa hrubými písmenami zapísal do histórie zmiešaných bojových umení na území Česka a Slovenska. Galavečer Oktagon 15 priniesol najmä vďaka Zápasu storočia niečo, čo v našich končinách nemá obdoby. Skončil sa síce možno až príliš skoro, no Attila Végh presne vedel, čo robí.

Bývalý šampión Bellatoru nemal v poslednom období príliš dobrú bilanciu, veď z posledných ôsmich zápasov prehral až päť. Zlomová však bola posledná porážka v júni tohto roka. Neočakávané sa stalo skutočnosťou. Americký veterán Virgil Zwicker knokautoval slovenského šampióna Attilu Végha pred jeho vlastnými fanúšikmi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Na toto všetko sa tiež prizeral Karlos Vémola, ktorému to za istých okolností mierne hralo do karát.

Hra sa mohla začať. Zápas storočia bol ohlásený ešte začiatkom tohto roka a po turnaji Oktagon 14 promotéri len potvrdili, že sa nič nemení a zápas Végh verzus Vémola bude. Množstvo mediálnych povinností, staredownov, stretnutí dvoch legiend svojich krajín a to všetko bol len začiatok.

Zdroj: Oktagon MMA

Po nepríjemnom zranení sa Attila Végh akosi nevedel dostať do formy, ktorá ho zdobila pri ceste za titulom Bellatoru. Zápasy na domácej scéne síce vyhrával, no po zápase s Zwickerom vedel, že ak chce uspieť proti Vémolovi, niečo bude musieť zmeniť. Počas všetkých konfrontácii legendárnej dvojice Attila pôsobil takmer úplne identicky ako pri predchádzajúcich zápasoch. Úsmev na tvári, situácie riešené pokojne a s chladnou hlavou. Jednoducho typický Attila Végh.

V tom čase sa zdalo, že má Karlos Vémola jasne navrch. Presvedčivé slová o predurčenom osude, jasnom víťazstve a dominancii v pripravovanom zápase sa však neskôr rozplynuli. Už pri oficiálnom vážení, ktoré prebehlo v piatok ráno, si pozorný fanúšik nemohol nevšimnúť formu slovenského bojovníka. Attila vyzeral ako za starých čias, váhu spravil s prehľadom a psychicky bol taktiež absolútne v poriadku. Všetko vyzeralo byť tradičné, bez akýchkoľvek zmien v správaní. Až kým nedošlo na slávnostné váženie.

Zdroj: Oktagon MMA

Ako prvý nastúpil na váhu Karlos Vémola. S prehľadom, tak ako ho poznáme. Potom však na rad prišiel Attila Végh. Moment, kedy zišiel z váhy a uprený pohľad do zeme na pár sekúnd už naznačoval, že sa niečo deje a potom to prišlo. Slovenský fighter razom zahodil všetky predsudky fanúšikov, zbúral všetky mýty v hlave svojho súpera a dokázal, že to v sebe stále má. Agresívny pohľad do očí Karlosa Vémolu, ktorý v momente zneistel, prisúdil prvý pomyselný bod Attilovi. Ten totiž ukázal, že to v sebe stále má a Zápas storočia myslí naozaj vážne.

To bola chvíľa, kedy Karlos vedel, že je zle. Celá príprava bola bezproblémová, až na tento moment. Situácia, ktorú nečakal nielen Vémola, ale takmer nikto z fanúšikov MMA. Český zápasník zistil, že podcenil svojho súpera, nezvládol psychickú prípravu a razom je minimálne v tomto smere outsiderom. To sa ukázalo aj v zápase. Takmer žiadny náznak pokusu o takedown, techniku, ktorú Karlos dokonalo ovláda. Stačilo pár presných úderov a po dvoch minútach a siedmich sekundách bolo po všetkom.

Zdroj: Oktagon MMA

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora