Novinky - 12.11.2019 09:11

Attila Végh: Na tréningu ma doslova týrali

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Dve minúty a sedem sekúnd. Presne toľko trval najočakávanejší MMA zápas na československom území. Attila Végh v ňom knokautoval Karlosa Vémolu, no nebolo to len o súboji v klietke. Slovenský fighter na pozápasovej tlačovej konferencii otvorene rozprával o svojej príprave.

Tá sa začala už po nečakanej júnovej prehre s Virgilom Zwickerom: „Brutálne ma to nakoplo, asi som už v sebe nemal ten potrebný oheň. Pritom som na ten zápas bol pripravený, ale Virgil ma jednoducho porazil. Týždeň som bol z toho sklamaný, ale potom prišla ponuka na zápas s Karlosom, tam sa vo mne niečo prebudilo," spomína na pocity po poslednej porážke.

„Tak ako vždy hovorím, nie je to len o mne, ale o celom tíme. Môžem povedať, že sme začali makať ako blázni. Moji sparing partneri ma na tréningoch doslova týrali. Prešiel som si počas tých štyroch mesiacov peklom, po každom tréningu som mal slzy v očiach. Mal som ale jediný cieľ a to poraziť Karlosa," rozrozprával sa Attila. „Dal som nabok sociálne siete, riešil som iba nejaké reklamy, aby som mal z čoho žiť. Mal som tiež mentálneho kouča, s ktorým som sa rozprával dvakrát do týždňa," ozrejmil víťaz.

Následne potvrdil, že už v úvodných chvíľach zápasu vedel, že má navrch: „Bol som pripravený na tri kolá. Prakticky som mal v hlave dva varianty, buď to bude prvé kolo, alebo tri kolá. Už keď som ho prvýkrát trafil, vedel som, že sa nemôžem opustiť v hlave. Potreboval som urobiť svoju prácu, ktorú som aj urobil a vyhral som zápas," dodal.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora