Novinky - 15.11.2019 16:00

Oktagon pripravuje ďalší obrovský turnaj

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Ešte pred Zápasom storočia, ktorý sa uskutočnil uplynulý víkend bolo jasné, že najbližší veľký galavečer prinesie organizácia Oktagon MMA v marci budúceho roka. Ten sa už tradične uskutoční v Ostrave, kam majú namierené opäť tie najväčšie mená domácej scény.

V roku 2019 to bol prvý rekord, ktorý bol Oktagonom prekonaný. V marci totiž prišlo do ostravskej arény historicky najviac divákov na MMA turnaj v rámci československého územia. Ťahákmi večera boli vtedy titulový zápas welterovej váhy medzi Davidom Kozmom a Samuelom "Pirátom" Krištofičom, odveta medzi Milošom Petráškom a Jeremym Kimballom, či prvý duel Karlosa Vémolu pod hlavičkou novej organizácie.

Tentokrát to bude znova David Kozma, ktorý sa predstaví v hlavnom zápase večera. Jeho súper zatiaľ známy nie je, no do úvahy prichádza napríklad Máté Kertész. Ten síce s aktuálnym šampionóm už bojoval, no opäť sa prepracoval do pozície, kedy je práve on najväčším adeptom na titulovú šancu. Ohlásenými fightermi sú tiež Milan Ďatelinka, Václav Mikulášek, či Gábor Boráros, ktorý by si mal zmerať sily s nebezpečným Nemcom Niklasom Stolzem. Súperom Ďatelinku by zase mohol byť David Hošek.

Jediným potvrdeným zápasom turnaja je nateraz finále štvrtej série Oktagon Výzvy, ktoré bolo preložené kvôli zdravotným problémom jednej z aktérok. O pás šampiónky zabojujú Sandra Mašková a Lucia Szabová. V promo videu Oktagonu sa tiež objavil Ľudovít Klein, čo by malo znamenať aj jeho účasť v Ostrave. Je však všeobecne známe, že Klein očakáva pozvánku do UFC a v tom prípade by sa zrejme turnaja nezúčastnil.

To by však promotérom až tak vadiť nemuselo. Za necelý týždeň sa totiž predalo osemtisíc lístkov, čo je výborná správa pre pokrok zmiešaných bojových umení na domácej scéne. Fighteri dokonca sami chcú na tomto turnaji zápasiť. Prostredníctvom sociálnych sietí si dohadujú zápas Róbert Pukač a Jozef Wittner, či Karol Ryšavý s Matějom Kuzníkom. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa fanúšikovia opäť majú na čo tešiť.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora