Novinky - 22.11.2019 15:37

Najaktívnejší zápasníci Oktagonu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Zmiešané bojové umenia sú šport, ktorý je mimoriadne náročný najmä na fyzické sily. Zápasníkom preto umožňuje postaviť sa do klietky "len" párkrát za rok. Kým v minulom roku dominoval štatistike odbojovaných zápasov David Kozma, ktorý sa v klietke predstavil až päťkrát, tentokrát to je hneď niekoľko zápasníkov. V rámci organizácie Oktagon MMA si tri zápasy počas roka 2019 pripísalo osem zápasníkov.

Prisúdiť sa to dá najmä faktu, že v Oktagone bojuje čím ďalej, tým viac zápasníkov. V porovnaní s minulým rokom pribudli nielen domáci, ale aj zahraniční fighteri. Jedným z nich je aj poľský "Dynamit" Mateusz Legierski. Ten totiž vletel na československú scénu naozaj vo veľkom štýle a všetky tri zápasy vyhral. Najbližšie ho čaká titulový duel ľahkej váhy s Miroslavom Štrbákom a to vo februári budúceho roka na turnaji Oktagon Prime 3. Ďalším zahraničným bojovníkom s troma zápasmi v roku 2019 je Máté Kertész. Maďarský fighter sa stal miláčikom publika a z tohto roka si odnáša bilanciu dve výhry a jedna porážka. Zároveň je momentálne najväčším adeptom na titulový zápas s Davidom Kozmom v marci na Oktagone 16.

Zdroj: Instagram Mateusz Legierski

Medzi aktívnych však patri aj českí, či slovenskí zápasníci. David Hošek si nenapádne ide za príležitosťou postaviť sa tým najlepším, keďže v rámci strednej váhy tento rok neprehral a pýši sa tak bilanciou 3-0. O čosi horšie sú na tom ďalší českí fighteri. Václav Mikulášek skončil rok s bilanciou dve výhry a jedna porážka, ktorú má na konte aj Karlos Vémola. Ten prehral pamätný Zápas storočia pred necelými dvoma týždňami s Attilom Véghom. Zo slovenských zástupcov boli najaktívnejší Ronald Paradeiser, Samuel Daňko a Samuel "Pirát" Krištofič. Kým Daňko má v tomto roku najhoršiu bilanciu spomedzi spomínaných zápasníkov, keď z troch duelov vyhral iba raz, Paradeiser s Krištofičom môžu byť spokojnejší. Obaja totiž zaznamenali dve víťazstvá a jednú porážku.

"Pirát" je však momentálne zranený a tak bude mimo MMA dlhšiu dobu. Medzitým však má na programe zápas bez rukavíc pod pravidlami barmského boxu s Petrom Karešom, ktorý sa uskutoční ešte v decembri tohto roka v Bratislave. Budúcnosť ostatných fighterov je otvorená. Legierski už najbližší zápas má dohodnutý, Kertész je k nemu veľmi blízko a Hošek by mohol dostať šancu s Ďatelinkom. Mikulášek sa predstaví na Oktagone 16 v Ostrave, zatiaľčo Vémola bude zrejme dlhšie pauzovať kvôli operácii. Pri návrate by však mohol zabojovať s Ďatelinkom, či Hoškom o titul v strednej váhe. Paradeiser sa na konci roka zranil, no šancu by mohol dostať s Jakubom Dohnalom, alebo Karolom Ryšavým. Daňko by potreboval zápas na "reštart". Ponúkajú sa mená ako Lukáš Pajtina, či Michal Konrád.

MMA bojovník M. Ďatelinka oslavuje víťazstvo
Zdroj: Oktagon MMA

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora