Novinky - 25.11.2019 08:30

Užil som si to ako nikdy predtým, hovorí Vojto Barborík

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Obrovský talent a jeden z najlepších grapplerov domácej scény Vojto Barborík sa po pauze vrátil späť do organizácie Oktagon. Pred najväčším publikom nenechal nič na náhodu, keď svojho súpera ukončil vo veľkom štýle na arm triangel. Vojto

Množstvo fanúšikov vás chcelo vidieť pod krídlami Oktagonu. Ako sa rodil prestup do najväčšej domácej organizácie?

Prestup sa rodil postupne, keďže sa situácia nikam nehýbala a nemal som zápasy. Našli sme tak s mojim hlavným trénerom a Palom Nerudom spoločnú cestu, za čo som rád.

Zdroj: Facebook / Vojto Barborík

Vy ste dostali možnosť zápasiť vo vypredanej O2 aréne. Pociťovali ste nervozitu?

Práveže som nepociťoval žiadnu nervozitu, maximálne som si to užil ako hádam ešte nikdy. Bol som maximálne sústredený a vychutnal som si to celé. Nebol som si pred zápasom pozrieť ani halu, nabehol som tam priamo na ten moment a bolo to naozaj super.

Ako ste boli pripravený na zápas pred najväčšou domácou kulisou?

Po fyzickej stránke som bol pripravený asi najlepšie v celej kariére. Po stránke mentálnej to môže byť stále lepšie, ale o svojej výhre som nepochyboval. Sú tu ale rôzne iné stránky, ako napríklad životné okolnosti, čiže vždy ťa niečo rozlaďuje. V daný okamih a daný deň som ale bol maximálne sústredený na zápas.

Duel s Belovom ste ukončili výborným škrtením. Aká bola taktika na súpera?

Vedel som, že súper je šikovný postojár. Chodil sa pripravovať do Ruska, do jedného zo zápasníckych klubov a tak som vedel, že bude mať dobrú obranu proti takedownom. Taktiež som vedel, že je menší a teda rýchlejší a pohyblivejší. Jeho hru sme ale eliminovali, videli sme, že ma nedokáže ohroziť, tak som nabehol na takedown, kde som nasadil ground and pound. Triangel sa rodil tak, že som prešiel do full mountu, kde mal súper iba dve možnosti, buď by som prešiel do arm trianglu, alebo by mi dal chrbát. Obe pozície boli ukončujúce.

Aké ste mali pocity, keď vám tlieskala plná O2 Aréna?

Pocit to je neopísateľný, naozaj ďakujem za takúto príležitosť, že som mohol pred 20 tisíc divákmi zápasiť. Užil som si to maximálne, ako som mohol po  všetkých stránkach. Nič podobné som ešte nezažil, pretože som bojoval pred maximálne 3 tisíc divákmi. Naozaj brutálny pocit.

V rebríčku Oktagon MMA ste poriadne vysoko. Ak sa pozrieme na menoslov bojovníkov, ktorých by ste mohli otestovať, tak veľmi zaujímavý stret by bol s Tomášom Le Sy.

Neviem, podľa akých kritérií sa zostavuje rebríček, ale som na druhom mieste, aj keď niektorí chalani majú v Oktagone viac zápasov, som za to ale rád. Le Sy-ho sledujem, veľmi šikovný bojovník, aj posledné KO s Tripšanským mal veľmi pekné. Na tento duel hovorím iba to, že by som do toho pokojne išiel, samozrejme, s rešpektom a úctou k súperovi. Neviem, ako na tom je zdravotne, ale keby boli organizátori za, ja som za tento zápas, či už v Šamoríne alebo Ostrave.

Samozrejme, je tu aj meno ´Lajoš´ Klein, s ktorým sa ale dobre poznáte. Pripadal by do úvahy aj tento duel?

S Lajošom by som momentálne zápas určite nezvažoval, keďže obaja sme na prelome kariéry. Jemu sa črtá UFC, ja som zasa stále v tom, že to KSW vyjde a je to v jednaní. Takže si myslím že momentálne by sme mali jeden druhému pomáhať, ako riešiť spoločný zápas. Potom sa uvidí, ako sa situácia ďalej vyvinie.

Kedy vás uvidíme opäť v akcii?

Neviem, aké majú organizátori so mnou plány, ale dúfam, že buď v Ostrave alebo Šamoríne. Budem s nimi komunikovať, chcel by som čo najskôr a dúfam, že sa fanúšikovia tešia.