Novinky - 02.12.2019 08:00

Oktagon Prime 3 predstaví výbornú štartovku so súbojom o titul

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ak keď je úvodné podujatie organizácie Oktagon na programe až v polovici februára, už teraz nás promotéri navnadili na naozaj veľké mená. Už prvé dva turnaje zo série Prime ukázali, že kvalitné zápasy môžeme očakávať aj na turnajoch, ktoré neobsadzujú najväčšie štadióny. V Šamoríne ale uvidíme podujatie, ktoré môže hravo konkurovať tomu najlepšiemu, čo sme na domácej scéne videli.

Hlavným lákadlom podujatia bude nepochybne titulový duel ľahkých váh Miroslav Štrbák vs Mateusz Legierski. Zástupcu OFA Bratislava sa vo veľkom štýle vrátil po pauze do Oktagonu a v Košiciach dokázal vyhrať nad húževnatým Brazílcom. V rebríčku Oktagonu ho táto výhra vyniesla hneď na prvé miesto. Legierski sa po zranení Ryšavého poriadne prihlásil o titulovú možnosť na podujatí Oktagon 15. Tu parádnym knokautom porazil Kuba Bahníka a posunul sa na druhé miesto rebríčka ľahkých váh. Do súboja o opasok tak idú obaja bojovníci poriadne motivovaný a ich postojársky štýl boja predznamenáva poriadnu prestrelku.

O nič menej sledované nebude ani finále Projektu Y. Po zraneniach, odkladoch a iných peripetiách sa nakoniec dočkáme rozuzlenia práve v Šamoríne. Finále obstarajú za slovenskú stranu Eva Borodáčová, za českú stranu Ivy Hašková. Obe bojovníčky si pritom v semifinále poradili s Kateřinou Klinderovou a tak je finále viac ako spravodlivé. V oboch prípadoch sme videli, že víťazky preferujú hlavne boj v postoji a tak môžeme očakávať kvalitné prestrelky. Jednou z hlavných otázok taktiež bude, či sa po konci zápasu obe bojovníčky rozhodnú zotrvať na ceste MMA.

Na podujatí ale uvidíme aj ďalší kvalitný ženský duel. Do klietky sa po výhre na Oktagon 15 vráti Lucia Krajčovič. Postojárska hviezda presedlala v Oktagon Výzve na MMA, a aj keď jej duel s Maškovou nevyšiel podľa predstáv, určite s ňou treba počítať. V Šamoríne to ale nebude mať vôbec jednoduché, proti nej sa totiž postaví zástupca českého výberu Michaela Dostálová. Tá je taktiež v MMA nováčikom, určite ale nie v bojových športoch, keď má na svojom páse black belt v brazílskom jiu-jitsu. Tešiť sa tak môžeme na súboj dvoch úplne odlišných štýlov.

A to nie ej zďaleka všetko, Oktagon totiž predstavil ďalšie dve veľké postavy slovenského MMA, ktoré sú na vrchole rebríčka pérovej váhy. Ľudovít Klein sa doma stáva doslova superstar, keď v každom zápase ukazuje neuveriteľné ukončenia. Veď kto by si nepamätal dve tvrdé knokauty high kickom, či vojnou s Matejom Kuzníkom. ´Lajoš´ bol už dvakrát jednou nohou v UFC, v oboch prípadoch si ale súperi vybrali iného bojovníka. Je tak iba otázkou času, kedy sa Klein presunie do najlepšej ligy sveta.

Tesne za Kleinom sa nachádza špičkový grappler a bojovník, ktorého pred dlhými rokmi dokázal zdolať iba šampión Fight Nights Tomáš Deák. Reč je, samozrejme, o Vojtovi Barboríkovi, ktorý sa v O2 aréne prezentoval famóznym výkonom, keď súpera ukončil na arm triangel. Vojto je momentálne v najlepšej forme a tak si nedáva žiadnu pauzu. V Šamoríne tak bude mať v pláne natiahnuť sériu výhier na 9.

Keď do menoslovu zaujímavých mien doplníme Denisa Tripšanského, ktorý má za sebou dva zápasy večera, je jasné, že už pred odhalením kompletnej štartovky podujatia Oktagon Prime 3 sa máme a čo tešiť.