Novinky - 07.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Vémolova úspešná premiéra v skvelej Ostrave

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Druhou významnou udalosťou sezóny zmiešaných bojových umení na domácom území bola jednoznačne očakávaná premiéra českého “Terminátora”. Karlos Vémola sa vo svojom prvom zápase v novej organizácii predstavil proti Poliakovi Pawlovi Brandysovi a to hneď na vypredanom Zimnom štadióne v Ostrave.

Práve tento tradičný turnaj na začiatku roka patrí k najsilnejším diváckym zážitkom, čo si uvedomujú aj samotní promotéri: „Vždy tie regióny mimo hlavných miest sú vďačnejšie. Ostrava je toho najlepším príkladom. Tam máme asi najlepších fanúšikov, ale chodí tam samozrejme aj veľa Slovákov a ľudí z dalších častí Čiech,” potvrdil Pavol Neruda. V roku 2019 mal byť tento galavečer podporený premiérou Vémolu, čo samozrejme dodávalo turnaju ešte vyšší kredit.

Populárny český fighter navyše zápasil na karte “Prelims” a vidieť ho teda mohli iba fanúšikovia priamo v hale. Vémola bol favoritom, tak ako aj vo svojich predošlých zápasoch. Poľský bojovník si síce na domáceho miláčika veril, no napokon odchádzal so sklonenou hlavou. V závere prvého kola totiž uspel “Terminátor” po dominantnom výkone na TKO.

Svoju cestu novou organizáciou tak odštartoval vo veľkom štýle. Po zápase potvrdil, že jeho hlavným cieľom je poraziť Attilu Végha a predniesol tiež dnes už pamätný výrok: „V Oktagone je len jeden kráľ. It’s my home.” To však ešte netušil, aká budúcnosť ho pod krídlami nového zamestnávateľa čaká...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora