Novinky - 09.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Nový formát turnajov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Apríl tohto roka priniesol začiatok nového formátu turnajov organizácie Oktagon MMA. My sme túto udalosť zaradili medzi desať najvýznamnejších momentov, ktoré sme počas uplynulých dvanástich mesiacov na domácej scéne mohli vidieť. Premiérový galavečer Oktagon Prime sa konal v košickej Crow Aréne a priestor dostali aj noví, mladí a perspektívni bojovníci.

Ústrednou hviezdou večera sa stal domáci Jozef Wittner, ktorý zvíťazil v hlavnom zápase nad maďarským zápasníkom Ádámom Horváthom. Zo známych mien sa predstavili tiež Filip Macek, Ronald Paradeiser, či Martin Buday a tak bolo jasné, že turnaje s označením Prime nebudú len do počtu.

Divácky síce tento galavečer príliš nezaujal, no fanúšikovia na východe Slovenska si zrejme ešte musia zmiešané bojové umenia osvojiť. Promotéri napriek tomu na Košice nezanevreli a ponúkli v metropole Východu druhý turnaj a to koncom októbra. V tejto sérii článkov sa však momentom roka venujeme chronologicky a tak všetko má svoj čas.

Kategória turnajov Prime bola oznámená na už spomínanej tlačovej konferencii Oktagon Primetime. Organizácia sa tak zrejme inšpirovala galavečermi UFC, ktoré sa delia na veľké číslované a menšie tzv. Fight Night. Na domácej scéne si však fanúšikovia zvykli na kombináciu číslovaných turnajov spolu s tými s označením Prime...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora