Novinky - 07.12.2019 08:00

Marek Bartl: Pokiaľ som v Oktagon MMA, tak ma nič iné ako opasok nezaujíma

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Najväčšia domáca organizácia premiérovo zavíta do Šamorína, keď bude v X-BIONICSphere na programe podujatie Oktagon Prime 3. Po takmer ročnej pauze zavinenej zranením sa do akcie vráti Marek Bartl, ktorý je na vlne piatich výhier v rade. A nemyslí nič iné ako na opasok!

Vy ste si prešli sériou zranení a načas ste dokonca ukončili svoju MMA kariéru. Ako ste na tom momentálne so zraneným kolenom?

Noha je absolútne v poriadku, všetko šľape ako má. Ja, môj doktor - Vladimír Vozár a fyzioterapeut - Lukás Hačkulič, sme urobili maximum a venovali sme tomu toľko času, peňazí a úsilia, že ani bežný smrteľník nebude mať nikdy také zdravé a funkčné koleno ako ja.

Čiže nohu zaťažujete na sto percent, bez akýchkoľvek ťažkostí?

Trénujem bez obmedzenia, snažím sa vyžmýkať z posledných dvoch mesiacov do zápasu maximum. Aj preto sme sa rozhodli, že teraz začiatkom decembra vycestujeme do Thajska, kde ideme nohu otestovať a začať naplno prípravu.

Čo je najťažšie na pauze spôsobenej takýmto ťažkým zranením?

Najťažšie bolo to čakanie, tie malé krôčiky, ktoré boli deň čo deň väčšie, až do dnešného momentu. Každé zranenie ťa naučí viac vnímať svoje telo, takže som rád, že som sa zasa niečo nové naučil a verím, že mi tieto znalosti do budúcna pomôžu.

Zdroj: Instagram

Nemáte niekde v hlave myšlienku, že sa vám to zranenie môže zasa obnoviť?

Nikto nie je nesmrteľný, stať sa môže kedykoľvek čokoľvek. Som s tým ale stotožnený a odhodlaný. Verím vo svoje kvality a vo svoje zdravé telo.

Máte už súpera na podujatie Oktagon Prime 3?

Súpera ešte nemám. Moja váha toho ale má dosť čo ponúknuť, takže verím, že nejak sa k tomu titulu prebúcham.

Ak pôjde všetko hladko a budete zdravý, koľko zápasov v budúcom roku chcete stihnúť?

Bol by som rád aj za 4-5, proste čo najviac. Milujem boj a on miluje mňa, preto toho musí byť, čo najviac. Samozrejme, záleží na mojich schopnostiach, ako veľmi atraktívne zápasy budem robiť, aby to niekoho bavilo. Rovnako záleží na promotéroch, kde ma budú obsadzovať.

Spomínali ste, že máte v hlave opasok, je to váš hlavný cieľ do budúcoročnej sezóny?

Pokiaľ som v Oktagon MMA, tak nič iné ako opasok Oktagonu ma nezaujíma. Keby som bol v inej organizácii, je to tak isto. Robím tento šport preto, aby som bol najlepší, aby som bol šampiónom. A tým sa stanete iba tak, že vlastníte opasok. Takže cieľ je jasný!