Novinky - 11.12.2019 16:00

Oktagon momenty roku: Prelomový turnaj v Bratislave

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Attila Végh znovu pred domácim publikom. To bolo hlavné lákadlo júnového turnaja Oktagon 12 v Bratislave. Okrem “Pumukliho” sa na karte predstavil aj Samuel “Pirát” Krištofič, obnovenú premiéru absolvoval Ľudovít Klein a prvý štart si v novej organizácii pripísal Machmud Muradov.

Tento galavečer je dodnes považovaný za jeden z najlepších v histórii Oktagonu, ak nie vôbec najlepší. Množstvo obrovských mien domácej scény pod jednou strechou v jeden večer. Očakávala sa búrlivá noc v hlavnom meste Slovenska. To však ešte nikto netušil, aký bude samotný vrchol večera.

Všetko prebiehalo podľa plánov. Dominantný výkon predviedol Klein, ktorý spoločne s Muradovom ašpiruje na KO roka. K ním sa pridali víťazstvami aj Boráros a Krištofič. Najmä “Pirát” po dvoch porážkach potreboval cítiť chuť výhry. To sa mu podarilo už po dvadsiatichôsmich sekundách prvého kola, kedy poslal k zemi Brazílčana Diniza.

Hlavný zápas večera obstaral miláčik publika Attila Végh, proti ktorému sa postavil Američan Virgil Zwicker. Domáci fighter bol jasným favoritom, no hneď od začiatku sa ukázalo, že Zwicker nebude najjednoduchšou prekážkou. Nešťastný kontakt hlavou otriasol Attilom natoľko, že sa už do zápasu nedokázal dostať a po necelých štyroch minútach obdržal tvrdý knokaut. Polemizovalo sa či to pre Végha bolo motivujúce. Nebyť tohto momentu, všetko mohlo v novembri dopadnúť inak...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora