Novinky - 16.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Vypredané hľadisko pod holým nebom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Ako už býva zvykom, organizácia Oktagon MMA na konci júla uskutočňuje turnaj pod holým nebom. Ten má svoje sídlo v Prahe na ostrove Štvanice, kde je tak raz ročne oživený tenisový areál. V tomto roku bol turnaj špeciálny tým, že sa Oktagonu podarilo hlavný dvorec vypredať.

Skvelá atmosféra posilnená premiérou bývalého zápasníka UFC Viktora Peštu. Aj tak by sa dal galavečer v Prahe konkretizovať. Počas večera sa predstavili aj Milan Ďatelinka, Machmud Muradov či Karlos Vémola, ktorý v hlavnom zápase vyzval Brazílčana Henriqueho "Frankensteina" da Silvu.

Mraky obchádzali areál v hlavnom meste Českej republiky napriek tomu, že vo zvyšku Prahy pršalo. Pár kvapiek spadlo aj nad hlavným kurtom tenisového areálu, no klietka bola krytá a fanúšikovia to prežili bez ujmy. Na výnimočný turnaj spomína aj jeden z promotérov: „Turnaj na Štvanici bol veľkým zážitkom. Všetky tie ohňostroje, zápasy a napokon aj počasie, ktoré sa nejakým zázračným spôsobom zľutovalo. Bolo to úžasné," povedal Pavol Neruda.

Na turnaj určite v dobrom spomínajú aj jeho hlavné hviezdy. Viktor Pešta, Milan Ďatelinka, Machmud Muradov a Karlos Vémola svoje zápasy vyhrali a prežili tak skvelý večer s výnimočnou diváckou kulisou. Prekvapením pre všetkých bol ohňostroj, ktorý mal na starosti Ondřej Novotný a pred hlavným zápasom večera ho signálom spustil.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora