Novinky - 17.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Bitka o Bratislavu pre Piráta

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Veľký turnaj Oktagonu a hlavné mesto Slovenska, to je osvedčená šou. Potvrdil to aj rok 2019, počas ktorého najväčšia československá organizácia zavítala do Bratislavy hneď dvakrát. Po júnovom turnaji a neúspechu Attilu Végha sa kolos presunul na Zimný štadión Ondreja Nepelu aj v septembri a to s cieľom spoznať nového kráľa Bratislavy.

Hlavný predzápas večera totiž obstarali Samuel "Pirát" Krištofič a Róbert "Diamantový Čávo" Pukač. Táto dvojica sa doberala už po júnovom turnaji v hlavnom meste a tak prišiel čas zistiť, komu bude patriť Bratislava. Zápas vypísaný na päť kôl po piatich minútach dospel až do rozhodnutia rozhodcov. To však bolo jednoznačné a víťazom sa stal Samuel "Pirát" Krištofič.

"Pirát" dominoval počas celého zápasu. Fight sa odohrával poväčšine v postoji, keď ani jeden z bojovníkov nechcel ísť na zem. Krištofič niekoľkokrát tvrdo zasiahol Pukača a nabodoval si tak cenné víťazstvo. Získal honor kráľa hlavného mesta a na tlačovej konferencii po turnaji oznámil, že ho zrejme čaká dlhšia pauza od MMA kvôli problémom s chrbtom.

Napokon ale Krištofič predsa v roku 2019 stihol jeden zápas. Pod hlavičkou konkurenčnej XFN v spojení s módnou značkou Double Red sa postavil do klietky proti Petrovi Karešovi. Bol to zápas s pravidlami lethwei, teda barmského boxu, ktorý sa napokon po piatich kolách skončil remízou, keďže ani jeden z bojovníkov neuštedril súperovi knokaut.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora