Novinky - 19.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Tomáš Deák šampiónom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Na turnaji Oktagon 14 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa okrem bitky o Bratislavu uskutočnil aj titulový zápas. Konkrétne v bantamovej váhe medzi domácim Tomášom Deákom a českým zápasníkom Filipom Mackom. Fight na päť kôl po piatich minútach museli rozlúsknuť rozhodcovia, no prvým slovenským šampiónom Oktagonu sa stal Tomáš Deák.

Slovenský fighter v minulosti pôsobil v organizácii Fight Nights Global, kde taktiež získal titul, ktorý dokonca aj obhajoval. Po finančných problémoch ruskej organizácie však prešiel pod hlavičku Oktagonu, kde si prišiel až po ďalší titul do svojej zbierky.

Vrieť to medzi Deákom a Mackom začalo už na verejnom vážení deň pred turnajom. Slovenský zápasník bol odhodlaný svojho súpera "zbiť" a to sa mu aj podarilo. Po netradičnom prvom kole, kedy Macek zvolil zvláštnu taktiku padania na zem, čím chcel Deáka prilákať, prišli ďalšie štyri kolá. V nich Deák nemal vážnejší problém a súpera nabodoval.

Pripísal si tak cenné víťazstvo, ktoré znamenalo titul. Najbližšia budúcnosť Deáka však zatiaľ nie je istá. Rád by sa presunul na východ, kde pôsobia organizácie ako Rizin či ONE FC, no doposiaľ k vzájomnej dohode nedošlo. Stále tak existuje šanca, že svoj titul Oktagonu bude v budúcom roku obhajovať.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora