Novinky - 21.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Zamotaná situácia vo welterovej váhe

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Organizácia Oktagon MMA priviedla v tomto roku nový formát turnajov. Tie označila ako Oktagon Prime a v roku 2019 sa uskutočnili dva. Ten druhý bol, podobne ako prvý, v Košiciach, kde mal zahviezdiť domáci fighter Jozef Wittner. Proti nemu sa však postavil húževnatý Máté Kertész, ktorý bol nad sily slovenského bojovníka.

Wittner do zápasu vstupoval s mimoriadne dobrým skóre 12-1. Mal za sebou tri víťazstvá v rade a tak si trúfal na Kertésza, ktorý však nepatril k slabým súperom. Maďarský zápasník síce podľahol v júni v Bratislave Poliakovi Bryczekovi, no chuť si chcel napraviť práve na východe Slovenska.

To sa mu aj podarilo. Sekundu pred koncom prvého kola totiž knokautoval domácu hviezdu a pripísal si tak ôsme kariérne víťazstvo. Zamotal tým aj situáciu vo welterovej váhe. Tam sa popri Bryczekovi stal hlavným adeptom na titulový zápas. Bryczek však neskôr v O2 aréne prehral, čo otvorilo cestu Brazílčanovi Buscapemu. Na Oktagone 15 sa tiež ukázal ďalší Brazílčan Kaik Brito, ktorý porazil v prvom kole populárneho Gábora Borárosa.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora