Novinky - 23.12.2019 18:00

Oktagon momenty roku: Attila Végh víťazom Zápasu storočia

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Ktorý z momentov by mohol ukončiť našu sériu desiatich najvýznamnejších, ktoré sa v roku 2019 udiali? Samozrejme, Zápas storočia. Desaťtisíce fanúšikov čakali na tento deň. Attila Végh a Karlos Vémola sa postavili zoči voči do klietky s cieľom rozhodnúť, kto je československou jednotkou v poloťažkej váhe.

Už deň pred zápasom, na ceremoniálnom vážení, sa Attila Végh prezentoval nečakane. Ponúkol pohľad do očí svojho súpera, na aký sme doposiaľ neboli zvyknutí. Zaskočilo to aj samotného Vémolu, ktorý v tom momente vedel, že je zle. To sa potvrdilo o deň neskôr, keď sa za obomi zavreli dvere klietky.

Slovenský fighter uštedril hneď na začiatku svojmu súperovi niekoľko presných úderov a ako sám po zápase potvrdil, už vtedy vedel, že tento duel neprehrá. A ani ho neprehral. Netrvalo to ani tri minúty a Karlos Vémola išiel k zemi. Tvrdý a najmä presný úder Attilu Végha rozhodol, že práve on je víťazom Zápasu storočia.

Budúcnosť oboch bojovníkov je nateraz otvorená. Obaja sa stanú rodičmi, no väčšiu túžbu po zápasení má porazený Vémola. Ten by rád naštartoval svoju cestu za odvetou o váhu nižšie. Attila momentálne zápasiť nechce, chce si užívať pocit víťazstva a taktiež svoju rodinu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora