Novinky - 24.12.2019 07:00

Attila Végh: Nemyslím si, že som celebrita. Som stále rovnaký Attilka ako na začiatku

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ak by sme mali hodnotiť rok 2019 z pohľadu scény MMA, udialo sa toho naozaj neúrekom. Azda najväčšmi písmenami sa ale do dejín vryl očakávaný zápas storočia, ktorý vo vypredanej O2 Aréne patril Attilovi Véghovi. A práve pre slovenského šampióna bol tento rok skutočne prelomový.

Ako by ste zhodnotili uplynulý rok?

Mal som ho veľmi náročný, kde som pocítil aj výhru aj prehru. Čiže bolo to také zmiešané.

Vy ste po súboji s Karlosom Vémolom boli doslova na roztrhanie, aké to bolo obdobie?

Po zápase som nemal žiaden oddych, mal som veľa mediálnych povinností, ktoré k tomu ale patria. Teraz si budem konečne užívať troška voľna. Narodí sa nám bábätko a na to sa teším najviac.

Cítite, že sa stávate v mediálnom svete celebritou?

Ja neberiem, žeby som bol nejakou celebritou, stále som ten Attilka, aký som bol aj na začiatku. Ostanem stále ten istý chalan, akým som aj bol. Kto ma pozná od začiatku tak vie, že som prežil emočné vlny, bol som aj hore aj dole, takže viem, ako sa mám zachovať, aby mi neuletela hlava a ostal som taký istý, aký som.

Vy ste vyhrali divácku anketu Športovec roka. Aký je to pocit?

Je to pre mňa veľká česť, že som tam mohol stáť a mohol som si prebrať cenu za neolympijské športy. Ďakujem všetkým divákom, fanúšikom a som najšťastnejší z toho, že ľudia vnímajú MMA už ako bojový šport, nie ako nejakú vec pre divých ľudí. Verím, že to bude stále väčšie a väčšie aj vďaka Oktagonu.

Už onedlho sa dostane do kín dokumentárny film o vašej kariére. Môžete nám ho predstaviť?

Premiéra môjho filmu bude 30. januára a naozaj sa z toho teším, pretože to bol ďalší môj sen. Čiže ďalší sen sa mi splní. Som veľmi rád, že sa môžem podeliť s ľuďmi o môj príbeh, ako som začínal moju kariéru, až k zápasu storočia.

Keď som videl nejaké ukážky, tak som mal z toho dobrý pocit a chceme nechať na ľudí, nech to aj oni precítia. Dúfam, že sa príde pozrieť veľa ľudí, ktorých zaujíma môj život. Ďakujem aj VDN promo, že mohol tento film vzniknúť.

Ako budete tráviť vianočné sviatky?

Budeme doma, alebo v pôrodnici. Stretneme sa tu celá rodina, moji rodičia aj rodičia manželky. Budeme všetci pokope a budeme relaxovať.

Máte na vianočnom stole aj nejakú špecialitu?

Bude to skôr také tradičné. Na obed budeme mať šošovicovú polievku, na večeru potom hríbovú polievku a vyprážanú rybu so zemiakmi.

Čo si prajete pod stromček?

Najviac, aby som mal s mojou milovanou manželkou zdravé dieťatko a nech sú všetci zdraví, šťastní a veselí.

Okrem toho by som chcel som poďakovať aj vám, Oktagonu, všetkým mojim sponzorom, mojej milovanej manželke Natálke, rodičom, bratovi, Matúškovi, Edkovi, Iljovi, Norkovi, celému SFG tímu, celému OFA tímu a všetkým, ktorí za mnou stáli počas tejto dlhej cesty. Šťastné a veselé Vianoce všetkým fanúšikom ale aj hejterom, určite Karlosovi a jeho rodine, nech má šťastnú a zdravú dcérku. Takže všetkým mier a pozitívnu energiu.