Novinky - 09.01.2020 20:22

Oktagon oznámil ďalší titulový zápas

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Youtube

Rok 2020 odštartuje organizácia Oktagon MMA turnajom v Šamoríne a to 15. februára. Následne sa však uskutoční tradičný marcový galavečer v českej Ostrave, ktorý už pozná obsadenie hlavného zápasu. V sobotu 14. marca sa v odvetnom dueli stretne šampión welterovej váhy David Kozma s maďarským fighterom Mátém Kertészom.

Táto dvojica sa stretla už na turnaji Oktagon 9 v Bratislave. Trojkolový duel museli rozlúsknuť až rozhodcovia, ktorí však prisúdili jednomyseľné víťazstvo Kozmovi. Bojovný výkon maďarského zápasníka ale zanechal mimoriadne pozitívne reakcie. Kertész bol totiž výborne pripravený na svojho súpera, ktorý vyniká najmä v takedownoch a boji na zemi. Kozma tak niekoľkokrát v zápase zaútočil týmto spôsobom, no v ani jednom prípade sa mu nepodarilo udržať súpera na zemi. Viac ako desať pokusov tak zostalo nevyužitých, no na body to českému bojovníkovi stačilo.

Kozma odvtedy získal titul welterovej váhy proti Gáborovi Borárosovi, obhájil ho s "Pirátom" Krištofičom a odzápasil dva duely v ruskej organizácii RCC s bilanciou jedna výhra, jedna porážka. Kertész si po prvej kariérnej prehre napravil chuť proti Radovanovi Úškrtovi, no na Oktagone 12 podľahol Poliakovi Robertovi Bryczekovi. Dominantný výkon na turnaji Oktagon Prime 2 proti Jozefovi Wittnerovi však zaručil Kertészovi súboj o titul, v ktorom sa pokúsi šampióna zdolať. Okrem tohto zápasu sú do Ostravy naplánované aj mnohé ďalšie. Karol Ryšavý sa stretne s Ronaldom Paradeiserom, Milan Ďatelinka narazí na Grzegorza Siwyho a predstaví sa tiež Gábor Boráros v dueli s Nemcom Niklasom Stolzem.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora