Novinky - 12.01.2020 08:00

V príprave mám oveľa tvrdšie sparingy, prezrádza Denis Tripšanský pred súbojom s Dykom

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Aj keď posledné dva zápasy nevyšli Denisovi Tripšanskému podľa predstáv, zástupca Top Team Košice ukázal ozajstný potenciál. Na podujatí Oktagon Prime 3 sa bude chcieť ukázať v najlepšom svetle.

Tripšanský s odstupom času hodnotí svoje oba duely triezvo a je si vedomí, čo treba do budúceho zápasu zlepšiť. Kým vo výbornom súboji s Kvapilom sme videli remízu, o výsledku duelu s Le Sym rozodol jediný kop. “Obidva zápasy by som zhodnotil tak, že mi tam chýbala tá dravosť a pretaktizoval som to. Nevyužil som veľa šancí na ukončenie.” Denis pritom dodáva, že zápasy si nikdy nevyberá a tak by pokojne prijal aj odvetu.

Momentálne sa ale všetka pozornosť sústreďuje na súboj s Jakubom Dykom, ktorý je na vlne dvoch výhier, keď v poslednom zápase dokázal poraziť Matúša Šutku na body . A aj preto Tripšanský v tréningoch poriadne pritvrdil. “V príprave som nič výraznejšie nemenil, mám ale oveľa tvrdšie sparingy. Vyhrať nemusím ale chcem, čiže tlak určite necítim.”

Zdroj: Neruda Production

Pred zápasom Denis prezradil, že súpera si detailne neštudoval a ostáva verný svojim schopnostiam. Všetko sa ukáže, keď sa zavrú dvere do klietky. “Priznám sa, že zatiaľ som súpera veľmi nepozeral. Taktiku do zápasu skoro nikdy nemám, pretože to v zápase väčšinou býva úplne inak,” pokračuje Tripšanský, pre ktorého bude nasledujúci zápas novinkou aj z pohľadu miesta konania.

Po veľmi dlhej dobe sa totiž Tripšanský presunie na západné Slovensko, keď z predchádzajúcich štyroch zápasov boli až tri v domácich Košiciach. “Za túto zmenu som rád, oveľa ľahšie sa mi zápasí, keď tam nikoho nepoznám.” V Šamoríne tak nebude cítiť tlak ani po tejto stránke.

Tripšanský pritom plánuje tento rok zápasiť aspoň trikrát, v ideálnom prípade ho uvidíme až v štyroch vystúpeniach. Uvidíme teda, či sa dostane na víťaznú vlnu už na podujatí Oktagon Prime 3.